govaraabad govaraabad .

govaraabad

معرفی فیلتر فرابنفش در دستگاه تصفیه آب و کاربرد آن

معرفی فیلتر فرابنفش در دستگاه تصفیه آب و کاربرد آن

دستگاه های تصفیه آب به عنوان یکی از ابزارهای مهم در خانه و آشپزخانه به حساب می آیند و تضمین کننده سلامت هستند. این دستگاه های میتوانند طی 6 مرحله املاح مضر آب تا قطر 0.0001 میکرون را حذف میکنند و آب را سالم و گوارا میکنند، با اضافه کردن برخی فیلترهای اضافه به این دستگاه ها میتوان قابلیت های اضافه ای به دستگاه داد، یکی از این قابلیت ها قابلیت گندزدایی است که توسط ستون UV یا همان فرابنفش انجام میشود. با اضافه شدن این فیلتر به دستگاه میکروارگانیسم های موجود در آب غیر فعال میشوند و نمیتوانند تکثیر شوند و به این طریق خطر بیماری زایی آنها کم میشود.
دستگاه تصفیه آب برند زینود از جمله دستگاه های تصفیه آبی است که در تنوع محصول خود، مدلهای UV دار دارد که بر حسب نیاز میتوان آن را تهیه و استفاده کرد.

اهمیت وجود فیلتر فرابنفش برای حذف میکروب:

فیلتر فرابنفش در همه دستگاههای تصفیه آب وجود ندارد و اگر علاقمند هستید که اطلاعات کافی در ارتباط با این نوع فیلتر بدست آورید تا در خرید فیلتر تصفیه آب برای منزل‌تان، تصمیم درست تری بگیرید، حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

فیلتر uv چیست؟

 در فیلترهای تصفیه آب uv با تابیدن اشعه های فرابنفش، آلاینده های میکروبی مانند ویروسها از بین رفته و همچنین این دستگاه سبب، حذف میکروب از نوع باکتری و دیگر میکروارگانیسم ها هم خواهد شد.

معمولا در اکثر دستگاههای تصفیه آب خانگی به صورت کارخانه ای، فیلتر uv نصب نمی شود و اگر در مواردی خاص احتیاج به نصب این فیلتر باشد به راحتی می توان آن را به دستگاه اضافه کرد. به طور کلی تصفیه آب به شکل عمومی در 5 مرحله پاکسازی می شود. مهمترین مراحل تصفیه آب به مرحله 4 با وجود فیلتر ممبران برمی گردد که در آن قسمت 99 درصد آلاینده ها اعم از میکروبی و سمی و ذرات معلق و کلر و... از آب جداسازی می شوند. در مرحله پنجم هم باز عملیات پاکسازی ادامه می یابد. البته باید متذکر شد که معمولا در همین چرخه عمومی تصفیه؛ آلاینده های میکروبی و بیماری زا از بین می روند اما اگر وجود میکروارگانیسم ها و میکروبها در آب بعضی مناطق، بالاتر از میزان نرمال بقیه مناطق باشد، حتما باید از فیلتر uv برای حذف میکروب، به عنوان مرحله ای مازاد استفاده کرد.

البته استفاده از این فیلتر فقط بابت احتمال آلودگی میکروبی آب شهری نیست گاهی وقتی آب در خود مخزن تصفیه جمع و ذخیره می شود، ممکن است درون آن، آلودگی بوجود آید و چون این آب از فیلترهای ممبران عبور کرده دیگر نمی توان به پاکسازی های قبلی امیدوار بود. وجود فیلتر uv به ما کمک می کند که قبل از استفاده از آب مخزن، به عنوان آخرین مرحله تصفیه آب، آن را دوباره پاکسازی کنیم.

عملکرد فیلتر فرابنفش تصفیه آب خانگی

ما تا اینجا با هدف استفاده از فیلتر فرابنفش که همان حذف میکروب است، کاملا آشنا شدیم. در این قسمت به نحوه عملکرد این فیلتر می پردازیم.

استفاده از امواج فرابنفش به جهت میکروب کشی، سابقه یک قرن را دارد. و چیز جدیدی نیست. اما ممکن است در بسیاری از نقاط ایران و حتی دنیا، با کمک کلر سعی در حذف میکروب کنند.

 

روش کار فیلتر فرابنفش کشتن میکروب ها و ویروسها نیست بلکه با امواج فرابنفش DNA آنها دچار تغییرات شده و به همین دیگر قدرت بیماری زایی خود را از دست می دهند. و به عبارتی دیگر نمی توان آنها را به چشم عامل بیماری زا نگاه کرد.

خرید فیلتر یووی دستگاه تصفیه آب

معمولا در فیلترهای فرابنفش از لامپ UV استفاده شده که طول موجی در حدود 200 تا 300 نانومتر از خود ساطع میکند و به این ترتیب بر روی ساختار ژنتیکی میکروارگانیسم ها تاثیر می گذارد. حال، نور این لامپ از طریق بخارات و یا ترکیبات جیوه دار حاصل می شود. اینکه چه مقدار طول موج از لامپ ساطع شود بستگی به غلظت جیوه و فشار آن دارد.

در دستگاههای تصفیه، آب در اطراف لامپ حاوی جیوه، گردش کرده و به این ترتیب عملیات حذف میکروب اتفاق می افتد. معمولا برای جلوگیری از خطر تشعشعات UV، لامپ را در داخل محفظه و یا غلاف های باریک فلزی قرار می دهند و آب در اطراف این غلاف به حرکت در آمده و استریل می شود. معمولا لامپ های یو وی، بلند و باریک هستند تا آب زمان بیشتری را در اطراف آن سپری کرده و اثرگذاری امواج بیشتر شود.

زمان تعویض فیلتر uv فرابنفش

مهمترین اصل برای نگهداری و حفظ کیفیت آب تصفیه شده در دستگاهها، تعویض فیلترهای تصفیه آب می باشد. همانطور که می دانید دستگاه تصفیه آب خانگی با هر برندی که باشد، از چندین نوع فیلتر مختلف تشکیل شده است که هر کدام از این فیلترها باید بعد از طی زمان معینی، تعویض شوند. در غیر اینصورت نمی توانند عملکردی مثل روز اول داشته باشند.

فیلتر فرابنفش البته در این مورد کمی استثناست. این فیلترها از دو قسمت لامپ و آداپتور تشکیل شده اند که اگر این دو قسمت، بسوزند باید آنها را تعویض کرد. یعنی تا زمانیکه لامپ یا آداپتور، مشکلی نداشته و یا نسوخته اند، احتیاجی به تعویض آنها نیست.

اگر بخواهید نحوه تعویض فیلتر فرابنفش را بدانید باید طبق دستور العمل زیر عمل کنید:

. ابتدا باید دستگاه تصفیه را از برق بکشید.

. بهتر است چند دقیقه صبر کنید تا لامپ قدیمی خنک شود.

. درپوش لاستیکی که روی محفظه استیل قرار دارد را بیرون بیاورید و لامپ یو وی را خارج نمایید.

. دو سوکت برق را از دو سر لامپ قدیمی باید جدا کنید.

. لامپ جدید را با احتیاط بردارید تا به شیشه آن فشاری وارد نیاید. (بهتر است با دستکش تعویض را انجام دهید تا لکه چربی بر روی لامپ ایجاد نشود)

. دو سوکت برق را به لامپ جدید وصل کنید و لامپ را داخل محفظه استیل جایگذاری کنید.

. درپوش لاستیکی رو سرجای خود برگردانید و آداپتور یو وی را به برق بزنید.

راهنمای خرید فیلتر تصفیه آب خانگی

 با توجه به مجموعه مطالب گفته شده دو حالت ممکن است برای شما اتفاق بیفتد: در حالت اول ممکن است تصمیم بگیرید تا فیلتر UV به دستگاه تصفیه آب خود، اضافه کنید و در حالت دوم شاید فیلتر یو وی شما نیاز به تعویض پیدا کرده باشد.

راهنمای خرید فیلتردستگاه تصفیه آب خانگی

در هر دو این حالت ها باید نسبت به خرید فیلتر فرابنفش اقدام نمایید. در این قسمت قصد داریم شما را با بهترین برندها آشنا کرده و راهنمای خرید فیلتر تصفیه آب برای شما عزیزان باشیم. برای خرید بهترین برند فیلتر UV، می توانید بر روی برندهایی همچون آکواپرو، سی سی کا، سافت واتر، دالتون، بریتا و...حساب باز کنید. اما یکی از بهترین و نام آشناترین برندها، برند فیلیپس می باشد. این برند با ساخت یکی از باکیفیت ترین و مقاومت ترین فیلترهای یو وی، توانسته است نیاز مشتری را نسبت به این نوع از فیلترها تمام وکمال پاسخ دهد.

اگر قصد خرید فیلتر فرابنفش UV برای دستگاه تصفیه آب خانگی خود را دارید، و می خواهید از قیمت فیلتر فرابنفش مطلع شوید، می توانید از طریق مراجعه به سایت فروشگاه رادگستر نوین، از آخرین تغییرات قیمتی و همچنین نکات لازم برای خرید این فیلتر آگاه شوید.

به طور کلی اگر می خواهید خرید فیلتر تصفیه آب داشته باشید، می توانید بهترین برندها را از این شرکت خریداری نمایید. اصالت کالا و ضمانت جنس خریداری شده می تواند نشاندهنده کیفیت کالای ما و اطمینان کامل شما به ما باشد.

مزایای فیلتر فرابنفش در دستگاه تصفیه آب

 سیستم فیلتر فرابنفش علاوه بر استفاده در دستگاههای تصفیه آب خانگی در صنعت هم کاربرد زیادی دارد. با توجه به اینکه وظیفه اصلی این فیلتر، حذف میکروب و استریل کردن می باشد می توان از آنها در بخش‌های دیگر که این اتفاق مهم و حیاتی است هم استفاده کرد مثلا در صنایع غذایی و بسته بندی، ضدعفونی کردن استخرها، در رنگ سازی و صنایع ساخت مواد آرایشی و شیمیایی، بیمارستانها و داروسازی ها، ضدعفونی کردن فاضلاب ها و... اگر بخواهیم فواید این فیلتر و لامپ موجود در آن را بررسی کنیم به موارد زیر خواهیم رسید:

. با توجه به عملکرد خوب و مفید این فیلتر (حذف میکروب) انرژی برق چندانی مصرف نمیکند.

. بدون اینکه طعم و رنگ آب را تغییر دهد، آن را پاکسازی می کند.

. روند تصفیه و استریل سازی با این فیلترها، بسیار ساده و آسان بوده و وقت زیادی را نمیگیرد.

. به دلیل اینکه از هیچگونه ماده شیمیایی در این لامپ ها استفاده نمی شود، هیچ آسیبی به لوله های آب و یا بخش های دیگر دستگاه تصفیه، وارد نمیکند.

. آلودگی زیست محیطی ایجاد نمیکند.

. عمری طولانی داشته و نیاز به تعویض در کوتاه مدت ندارد.

. به صورت اتوماتیک وار، عملیات میکروب زدایی را انجام می دهد.

با تمام فیلترها و دستگاههای تصفیه آب، هماهنگی دارد.

در برخی از شرکت ها به جای استفاده از فیلتر یو وی، از فیلترهای آنتی باکتریال استفاده می شود که آنها هم قدرت میکروب کشی خوبی دارند.

در انتها و به عنوان جمع بندی می توانیم مدعی شویم که با وجود فیلتر فرابنفش در دستگاههای تصفیه آب، جای هیچگونه نگرانی بابت باقیماندن هرگونه پاتوژن و عوامل بیماری زا نخواهد ماند.

نوشیدن آبی گوارا بدون هراس از وجود مواد شیمیایی و میکروبی و حتی املاح سختی که در ظاهر بی خطرند اما به تدریج سبب بروز بیماری هایی همچون سنگ کلیه خواهند شد، حق مسلم همه افراد جامعه است. با داشتن دستگاههای تصفیه آب کارآمد و بهترین فیلترهای تصفیه آب، می توانید این شرایط را فراهم آورید.


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۴۳:۲۹ توسط:گوارا مدیر موضوع: نظرات (0)