govaraabad govaraabad .

govaraabad

فيلتر كربن دستگاه تصفيه آب: كاركرد و راهنماي خريد

فيلتر كربن دستگاه تصفيه آب: كاركرد و راهنماي خريد

فيلترهاي كربن داراي كيفيت هاي متفاوتي هستند، برخي از آنها مانند برند با كيفيت زينود از كربن 100 درصد گياهي با اكتيويته بالا ساخته شده اسند و متريال آنها از سوئد وارد ميگردد و برخي برندها و فيلترهاي ارزان موجود در بازار از ذغال سنگ و آنتراسيد ساخته شده اسند كه براي بدن بسيار مضر است. علاوه بر اين فيلترهاي كربني كاربردهاي گوناگوني دارند كه از جمله ي آنها مي توان از استفاده ي آنها در استخرهاي مخصوص شنا، تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب، صنعت هاي شيميايي و صنعت هاي غذايي و غيره نام برد. در ادامه قصد داريم تا به انواع فيلتر تصفيه آب و به خصوص فيلتر كربني پرداخته و سپس راهنمايي هايي در مورد خرد فيلتر تصفيه آب ارائه كنيم. با ما همراه باشيد.

فيلتر كربن چيست؟

بعضي از آب هاي آشاميدني كه داراي كيفيت پاييني هستند از نظر طعم و رنگ و بوي آب نيز دچار تغيير مي شوند. در اين وضعيت بهترين فيلتر تصفيه آب كه ميتوان از آن بهره گرفت فيلتر كربن است. وجود كربن فعال در اين فيلتر سبب مي شود تا كليه ي اين عامل ها از آب حذف شده و آب طعم بهتري پيدا مي كند. يكي ديگر از مشكل هايي كه در آب موجود است سختي آن است كه عموما گر بالاي 5 باشد قابل تشخيص براي عموم است.

سختي آب باعث مي شود كه بستري فراهم شود تا موادي مانند حشره كش ها، فلزات سنگين و بقيه ي تركيب هاي آلي و ميكروارگانيسم به به خوبي جذب آب شوند و محل مناسبي براي رشد و تكثير ميكروب ها باشند. يكي از معدود چيزهايي كه قادر به تصفيه كردن آب از اين مواد است همين فيلتر كربن است. هنگامي كه آب درون فيلتر كربن رد مي شود كليه ي مواد موجود در خود مانند كلر آزاد، مواد آلي و غيره را از دست مي دهد. به عبارتي ديگر كربن اين ذرات را به خود جذب مي كند سپس لايه ي سيليسي اين فيلتر نيز گرد و غبار موجود در آب را به خود گرفته و در نهايت آب تميز و با كيفيت در مخزن آب جمع شده و براي آشاميدن آماده است.

سازوكار اين فيلتر بر پايه ي جذب سطحي است. در اين پروسه آبي كه داراي مواد آلاينده مانند كلر است به وسيله ي نازل هاي توزيع كننده به روي فيلتر كربن پاشيده مي شود. حال با رد شدن آب از درون فيلتر كربني پروسه ي جذب سطحي صورت گرفته و ذرات معلق در آب به كمك فيلتر كربن جذب مي شوند. آبي كه از دستگاه خارج مي شود فاقد كليه ي مواد آلي و يا كلر است و علاوه بر اينها از نظر طعم، رنگ و حتي بو نيز بهبود يافته است.

انواع فيلتر تصفيه آب

دستگاه تصفيه آب از فيلترهاي گوناگوني بهره مي گيرد كه برخي از آنها عبارت هستند از: فيلتر پروپيلن يا pp، فيلتر كربن پودري يا فيلتر UDF، فيلتر كربن بلاك يا فيلتر CTO، فيلتر ممبران membrane، فيلتر پست كربن و فيلتر مينرال و در برخي دستگاه هاي تصفيه آب فيلتر قليايي كننده آب. به همين علت است كه برخي دستگاه هاي تصفيه ي آب را شش مرحله اي و برخي ديگر را هفت مرحله اي مي گويند. سه تا از اين فيلترها در دسته ي فيلترهاي پايين دستگاه تصفيه آب قرار مي گيرند كه عبارت هستند از: فيلتر پروپيلن يا اليافي يا pp، فيلتر UDF و فيلتر پست كربن. در ادامه به توضيحاتي در مورد انواع اين فيلترها مي پردازيم.

فيلتر پروپيلن

اين فيلتر را فيلتر مرحله ي اول نيز مي گويند جز فيلترهاي پايين دستگاه تصفيه آب است كه اولين گام در تصفيه آب يعني حذف املاح با سايز بزرگ در آب آشاميدني بر عهده ي آن است. از جمله ي املاح درشت مي توان به شن، ماسه،گل و لاي، جلبك ها، زنگ زدگي آهن موجود در لوله ها و غيره اشاره كرد. هنگامي كه اين مواد در آب آشاميدني افراد وجود نداشته باشند ريسك ابتلا به سنگ كليه نيز تا حد زيادي كاهش پيد مي كند.

فيلتر كربن پودري يا فيلتر UDF

مرحله ي دوم از تصفيه آب به وسيله ي فيلتر UDF يا كربن پودري صورت ميگيرد كه يكي ديگر از فيلترهاي پايين دستگاه تصفيه آب است. فيلتر UDF از نارگيل و اگر بخواهيم دقيق تر بگوييم از ماده هاي كه در پوست آن هستند درست مي شود. علاوه ببر نارگيل پوسته ي بادام زميني و پوسته ي گردو هم براي توليد اين فيلترها بكار مي روند. كاربرد اين فيلتر در دستگاه تصفيه آب از بين حشرات و يا باكتري هايي هستند كه سبب عوض شدن رنگ، طعم و يا بوي آب مي شوند. علاوه بر اينها اين فيلتر مواد شيميايي نامطلوب موجود در آب را هم حذف مي كند. در تصفيه خانه هاي شهري از ماده هايي مانند كلر براي از بين بردن سم ها و ميكروب هاي موجود در آب استفاده مي كنند. اما خود همين كلر ماده اي سمي است كه در طولاني مدت به بافت هاي بدن انسان نفوذ كرده و سبب آسيب رسيدن به بدن مي شود. وجود كربن در اين فيلتر كمك مي كند تا اين كلر و ساير مواد از آب حذف شوند.

فيلتر CTO يا كربن بلاك

فيلتر CTO هم مانند فيلتر UDF از مواد طبيعي مانند پوست گردو و غيره ساخته مي شود و به شكل يك استوانه و يكسره مي باشد. اين فيلتر داراي كربن فعال فشرده شده اي است كه داراي تعداد بسيار زيادي براي مثال چندين ميليون سوراخ بسيار ريز است كه هنگامي كه آب از درون اين سوراخ ها مي گذرد بو، طعم و كلر موجود در آن حذف خواهند شد. فيلتر كربن بلاك يكي از اصلي ترين فيلترها در پروسه ي تصفيه ي آب است كه اگر وجود نداشته باشد قطعا عمل تصفيه تكميل نخواهد شد. اين فيلتر طول عمر كمتري در مقايسه با ساير فيلترها دارد و بايد هر 6 ماه يكبار تعويض شود كه اين امر براي اين است كه از اين فيلتر به دفعات زياد استفاده مي شود.

فيلتر ممبران

اين فلتر را چهارمين مرحله در تصفيه ي آب مي نامند و كمك مي كند تا كليه ي آلودگي هايي كه در آب به شكل محلول وجود دارند از جمله انگل ها، قارچ ها، باكتري ها، نيتريت ها و غيره از آن حذف شود. اين فيلتر كه به شكل چند لايه اي بوده و داراي ضخامت كمي است و لايه هاي آن روي هم فشرده شده اند قادر است تا به صورت تقريبي 98 درصد آلودگي هاي موجود در آب را از بين ببرد.

فيلتر پست كربن

به اين فيلتر فيلتر كربن خطي هم گفته مي شود و پنجمين مرحله از فرايند تصفيه آب است. كاربرد اين فيلتر براي حذف طعم و بوي نامطلوب آب بوده و آبي كه از اين فيلتر خارج مي شود به علت گذر از 4 فيلتر مرحله هاي پيشين تقريبا عاري از هرگونه آلودگي است. به همين علت است كه اين فيلتر در مقايسه با بقيه ي فيلترها عمر طولاني تر دارد.

فيلتر مينرال

با كمك اين فيلتر كليه ي مواد معدني كه براي آب لازم است و در طي مرحله هاي پيشين از آن گرفته شده است دوباره به آب باز گردانده مي شود. از جمله مواد معدني موجود در اين فيلتر مي توان به كلسيم، پتاسيم و آهن اشاره كرد. عمر مفيد اين فيلتر تقريبا 2 سال بوده و پس از اين مدت بايد تعويض شود.

راهنماي خريد فيلتر تصفيه آب

يكي از مهم ترين عوامل در دستگاه تصفيه آب فيلتر مورد استفاده در آن مي باشد. چرا كه اين فيلترها هستند كه عمليات تصفيه را انجام داده و آب آشاميدني سالم را به ما عرضه مي كنند. هنگام خريد فيلتر توجه به نوع و كيفيت فيلترهاي پايين دستگاه تصفيه آب يعني فيلتر پروپيلن يا اليافي يا pp، فيلتر UDF و فيلتر پست كربن از اهميت ويژه اي برخوردار است. علاوه بر اين خريد فيلتر ممبران اصل هم از با اهميت ترين نكات در خريد فيلترها است.

چرا كه اين فيلتر اصلي ترين بخش يك دستگاه تصفيه آب به شمار مي رود و اگر نوع تقلبي آن در عوض جنس اصلي استفاده شود قطعا كيفيت نهايي آب چندان خوب نخواهد بود. پس به صورت كلي نتيجه ميگيريم كه انتخاب بهترين فيلتر تصفيه آب مهم ترين اصل در خريد اين دستگاه است. نكته ي ديگري كه هنگام خريد بايد به آن توجه كرد سرويس دستگاه تصفيه آب است. بايد ببينيد كدام برندها سرويس و خدمات پس از فروش بهتري ارائه مي دهند و داراي نمايندگي هاي فعال در سطح شهر هستند و محصولات با كيفيت و اورجينال همانند خريد فيلتر ممبران اصل را دارا مي باشند.

براي دريافت راهنماي خريد دستگاه تصفيه آب و فيلترهاي آن مي توانيد با شركت تصفيه ماركت، وارد كننده مستقيم بهترين برندهاي تصفيه آب در ايران تماس حاصل نماييد.

همچنين با گسترش روزافزون تكنولوژي شما مي توانيد به راحتي به خريد اينترنتي فيلتر تصفيه آب بپردازيد. از جمله مزيت هاي خريد اينترنتي فيلتر تصفيه آب مي توان به مقايسه ي فيلترهاي مختلف با يكديگر از جنبه هاي مختلف اعم از كارايي، قيمت، طول عمر و غيره، دسترسي به رنج گسترده اي از محصولات در آن واحد و غيره اشاره كرد.

https://clients1.google.ie/url?sa=t&url=http%3A%2F%2Ftasfiehmarket.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۰۳:۲۲ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

مدت زمان پر شدن مخزن تصفيه آب خانگي چقدر است؟

مدت زمان پر شدن مخزن تصفيه آب خانگي چقدر است؟

امروزه با آلوده شدن آب و و ورود املاح مضر به آب، تصفيه آب يك امر ضروري به شمار ميرود و دستگاه تصفيه آب نيمه صنعتي و خانگي به روش اسمز معكوس به همين دليل مورد استفاده قرار ميگيرند، برندهاي معروف ، پرقدرت و با كيفيت اين دستگاه مانند زينود (Xinode) توان حذف املاح تا 0.0001 ميكرون را دارند و ميتوانند هرگونه املاحي را از آب جدا كنند. با توجه به اينكه جداسازي املاح كمي زمان بر است و آب به آرامي تصفيه ميشود، لذا لازم در كنار دستگاه هاي تصفيه اب به روش اسمزمعكوس همواره يك مخزن قرار ميگيرد تا آب به آرامي تصفيه و در آن ذخيره گردد. در اين مقاله به بررسي مدت زمان پر شدن مخزن تصفيه آب خانگي ميپردازيم.

نصب و راه اندازي دستگاه تصفيه آب

براي نصب و راه اندازي دستگاه تصفيه آب خانگي دستورالعمل و مراحلي وجود دارد كه بايد رعايت شوند و تمام اين مراحل بايد توسط متخصص در امر نصب دستگاه تصفيه آب خانگي انجام شود.

ابتدا براي نصب دستگاه ابزار و لوازم جانبي مورد نياز را تهيه كنيد تا در حين انجام مراحل نصب دچار مشكل نشويد.

در ابتداي شروع كار نصب اطمينان حاصل كنيد كه حتما شير ورودي ساختمان را قطع كرده باشيد.

 قبل از نصب دستگاه ابتدا تمام اتصالات آن را با تفلون بپيچيد تا بعدا دچار نشتي نشوند.

سپس يك سه راهي را در مسير شير آب سرد در زير سينك ظرفشويي متصل كنيد و دوباره آن را با تفلون بپيچيد تا نشتي نداشته باشد.

در اين مرحله شير ورودي آب شهري به دستگاه تصفيه آب را به سه راهي، كه در زير ظرفشويي نصب كرده بوديد، وصل كنيد و مجددا تفلون كاري كنيد.

دقت داشته باشيد براي خروج آب آلوده يا اصطلاحا فاضلاب دستگاه تصفيه آب، مي توانيد شيلنگ آن را به لوله فاضلاب زير ظرفشويي وصل كنيد. براي اينكار ابتدا با ايجاد سوراخ در مسير لوله فاضلاب، به كمك مته و چسب براي آب بندي و محكم كاري انجام دهيد و در آخر بست هاي مخصوص را وصل كنيد.

در مرحله بعد با انتخاب مكان مناسب برا شير آب دستگاه تصفيه آب بر روي سينك ظرفشويي، آن را به كمك مته مورد نياز سوراخ كنيد و شير را در جاي خود محكم كنيد. و بعد از اتصال شيلنگ رابط بين مخزن تصفيه آب خانگي و شير، مي توانيد شروع به نصب دستگاه تصفيه آب كنيد.

در حالت متداول دستگاه تصفيه آب را در كابينت زير ظرفشويي نصب مي كنند. توجه داشته باشيد، اگر مي خواهيد دستگاه تصفيه آب را به ديواره كابينت، با استفاده از پيچ وصل كنيد، حتما فاصله ايي بيشتر از 5 سانتيمتر به بالا از كف كابينت براي آن در نظر بگيريد.

قبل از جايگذاري مخزن تصفيه آب خانگي، مهره هايي كه بايد بر روي مخزن وصل شوند را به كمك تفلون آب بندي كنيد و شير ورودي آب به مخزن تصفيه آب خانگي را وصل كنيد. در هنگام نصب شير بر روي مخزن از آچار كمك نگيريد.

روكش هاي پلاستيكي فيلتر كربني و فيلتر اليافي را جدا كنيد و هر كدام را در محفظه ي خود قرار دهيد.

براي وصل كردن محفظه هاي فيلترها اول با دست آنها را وصل كرد و بعد با استفاده از آچار مخصوص دستگاه تصفيه آن ها را بپيچيد تا محكم شوند.

در قسمت بعد محفظه مخصوص ممبران را باز كرده و ممبران را درون محفظه بگذاريد و محفظه را ببنديد. دقت داشته باشيد كه براي جايگذاري ممبران در محفظه به آن فشار وارد نكنيد.

مبران را بايد از طرفي كه واشرهاي لاستيكي قرار دارند در محفظه قرار دهيد.

در آخر با دقت درپوش محفظه ممبران را محكم ببنديد. در مراحل آخر نصب دستگاه تصفيه آب خانگي مي توانيد شيلنگ ها و لوله هاي ورودي آب به ممبران را نصب كنيد.

 بعد از نصب قسمت هاي دستگاه تصفيه آب، در اين مرحله شيلنگ هاي آن را وصل مي كنيم.

 ابتدا شيلنگ ورودي اصلي به دستگاه را از ورودي آب را وصل مي كنيم.

 حال شيلنگ خروجي آب آلوده يا فاضلاب را به بستي كه قبلا ب لوله فاضلاب زير ظرفشويي وصل كرده بوديد، وصل كنيد.

حال با در نظر گرفتن فاصله هاي مورد نظر مقدار مناسبي از شيلنگ را، با توجه به نوع دستگاه و تعداد مراحل تصفيه در دستگاه تصفيه آب، از خروجي محفظه فيلتر كربن و در دستگاه هاي تصفيه 6 مرحله اي، از خروجي محفظه فيلتر مينرال به شير نصب شده بر روي سينك ظرفشويي برش داده و وصل مي كنيم.

 در ادامه به اندازه فاصله بين سه راهي ابتداي فيلتر كربن تا شير قطع كننده اي كه بر روي مخزن تصفيه آب خانگي قرار دارد،شيلنگ را برش دهيد و وصل كنيد.

 حال با چك كردن كامل دستگاه، مطمئن شويد تمام قسمت ها به درستي نصب و وصل شده اند.

 شير ورودي آب مخزن تصفيه آب خانگي را ببنديد. و ميزان فشار هواي مخزن دستگاه را چك كنيد.

 شيلنگ كه بر روي ورودي محفظه ممبران قرار دارد را آزاد بگذاريد يا آن را درون ظرفي قرار دهيد.

 شير ورودي آب به ساختمان را باز كنيد و دو شاخه دستگاه را به برق وصل كنيد و منتظر بمانيد تا دستگاه مقداري آب گيري كند.

 زماني كه آب از شيلنگ وصل شده به محفظه ممبران شروع به خارج شدن كرد، دوباره آب را قطع كنيد و شيلنگ را در جاي خود يعني ورودي دستگاه وصل كنيد و دوباره آب ورودي ساختمان را باز كنيد.

 در اين مرحله شير ورودي مخزن تصفيه آب خانگي را باز كنيد. بگذاريد دستگاه كار كند تا مخزن آن كاملا پر شود. در اين زمان، تمامي شيلنگ هاي دستگاه را بازرسي كنيد و مطمئن شويد نشتي نداشته باشند.

 زماني كه مخزن تصفيه آب خانگي كاملا پر شد شير آب تصفيه بر روي سينك را باز كنيد تا آب مخزن كاملا خالي شود. بعد از خالي شدن كامل مخزن تصفيه آب خانگي ، دوباره بگذاريد كامل پر شود.

انواع مخزن دستگاه تصفيه آب

يكي از اجزاي كاربردي در دستگاه هاي تصفيه آب، مخزن تصفيه آب خانگي است. از آنجايي كه سرعت تصفيه آب در دستگاه هاي تصفيه، به دليل روش تصفيه آب كه به آن اسمز معكوس گفته مي شود، پايين است، دستگاه نياز يه مخزن تصفيه آب دارد. اگر بخواهيد مستقيم از آب تصفيه شير دستگاه تصفيه آب بدون مخزن استفاده كنيد، براي پر كردن يك ظرف يك ليتري به زماني بيش از 5 دقيقه نياز خواهيد داشت. به همين دليل هر دستگاه داراي يك مخزن تصفيه آب خانگي مي باشد. تا دستگاه آبي را كه تصفيه مي كند در مخزن ذخيره كند. و زماني كه از آب تصفيه داخل مخزن استفاده مي كنيد، براي پر كردن يك ظرف يك ليتري كمتر از يك دقيقه زمان مي خواهد.

انواع مخزن دستگاه تصفيه آب خانگي

مخزن تصفيه آب خانگي داراي انواع، اندازه و جنس هاي مختلفي هستند كه با توجه به نياز و نوع كاربرد دستگاه تصفيه، مخزن آن را مي توانيد انتخاب يا تعويض كنيد. مخزن تصفيه آب خانگي داراي انواع، اندازه و جنس هاي مختلفي هستند كه با توجه به نياز و نوع كاربرد دستگاه تصفيه، مخزن آن را مي توانيد انتخاب يا تعويض كنيد. شكل ظاهر مخزن تصفيه آب خانگي عموما بصورت استوانه اي و مانند يك كلمن كوچك مي باشد. اين مخزن از دو تكه مجزا ساخته شده كه بر روي هم پلمپ شده است درون مخزن ها عموما يك تيوپ هوا وجود دارد تا با كمك فشار هوا آب درون مخزن را به بيرون هدايت شود. در برخي از مدل هاي مخزن تصفيه آب خانگي آب درون تيوپ و هواي فشرده در اطراف آن جاي مي گيرد.

مخزن ها داراي جنس هاي متفاوتي مانند فلزي(استيل ضد زنگ) و پلاستيكي (شفاف و مات) هستند. در برخي مخزن ها لايه داخلي از فلز استيل بوده و لايه بيروني از پلاستيك مي باشد. در هر نوع مخزن لايه داخلي بايد ضد باكتري و جلبك باشد. به همراه بعضي از مخزن ها يك پايه نگهدارنده وجود دارد كه به صورت جدا و يا روي خود مخزن قرار گرفته است.

زمان پرشدن منبع

هر مخزن تصفيه آب خانگي براي پرشد به طور كامل، با توجه به حجم مخزن دستگاه، در حدود 30 تا 35 دقيقه زمان نياز دارد. اما اگر مخزن شما كاملا خالي نباشد در مدت زمان كمتر، مخزن دستگاه تصفيه آب پر مي شود.

 

بايد توجه داشته باشيد كه اگر زمان پر شدن مخزن تصفيه آب خانگي، بيش از 45 دقيقه رسيد، احتمال آن كه ممبران دستگاه يا ديگر قطعات تصفيه آب همچون پمپ و ... دچار مشكل شده باشند وجود دارد. در صورت بروز مشكل در ممبران بايد دستگاه توسط يك تكنسين مجرب در حوزه تعمير دستگاه هاي تصفيه آب، دستگاه را بررسي و عيب يابي كند. در مواقعي اگر تايم پر شدن مخزن دستگاه به بيش از 60 يا 90 دقيقه رسيد، مخزن تصفيه آب خانگي دچار مشكل شده است.

نصب مخزن دستگاه تصفيه آب و پرشدن منبع

در مخزن هاي دستگاه هاي تصفيه آب، يك تيوپ قرار دارد كه در صورت كم شدن باد تيوپ از حد معين، حتما بايد توسط تكنسين هاي تعمير دستگاه تصفيه آب بادگيري شود. اگ كم شدن باد تيوب به دليل پارگي آن باشد، چون مخزن هاي تصفيه آب خانگي پلمپ هستن، حتما بايد مخزن دستگاه را تعويض كرد.

علت پر نشدن مخزن تصفيه آب خانگي

همانطور كه مي دانيد استفاده زياد و رسيدگي غير اصولي و نگهداري اشتباه از دستگاه تصفيه آب در دراز مدت باعث مي شود تا دستگاه از دستگاه دچار مشكل شود. كه در اين حالت مخزن دستگاه تصفيه پر نمي شود و يا با افت فشار آب مواجه مي شويد. . در ادامه به دلايل پر نشدن و يا افت فشار در مخزن تصفيه آب خانگي مي پردازيم.

علت كم شدن فشار آب مخزن تصفيه آب:

به وجود آمدن اشكال در اتصالات در طي زمان.

فشار هواي درون مخزن كم شود.

ايجاد سوراخ بر روي بدنه مخزن دستگاه.

خراب شدن سوپاپ سوزني مخزن دستگاه.

دو دليل عمده كه باعث پر نشدن مخزن دستگاه تصفيه مي شود، آسيب ديدگي ديافراگم يا تيوپ مخزن و كم شدن هواي درون مخزن مي باشد. در صورتي كه ديافراگم يا تيوپ مخزن سوراخ و يا پاره شده باشد، آب تصفيه شده به درون قسمت هواي فشرده نفوذ مي كند. براي چك كردن پارگي در تيوپ مي توانيد سوپاپ سوزن دار مخزن را كه براي تنظيم هواي درون مخزن تعبيه شده، فشار دهيد. اگر از سوپاپ آب خارج شد، تيوپ مخزن پاره و يا سوراخ شده است كه در اين صورت بايد مخزن جديد تهيه كنيد.

براي چك كردن كم يا زياد بودن فشار هواي درون مخزن، مي توانيد از فشار آب خارج شده از شير آب تصفيه كمك بگيريد. اگر فشار آب كم باشد، اما درون مخزن آب باشد، فشار هوا درون مخزن كم شده است كه مي توانيد با تنظيم فشار هواي مخزن مشكل را حل كنيد.

https://tasfiehmarket.com/product-category/water-purifier/semi-industrial-water-treatment/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۰۳:۱۲ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

قيمت و خريد دستگاه تصفيه آب مخزن دار

قيمت و خريد دستگاه تصفيه آب مخزن دار

دستگاه هاي تصفيه به روش اسمز معكوس به دليل اينكه داراي خروجي كم از سمت ممبران هستند، و براي تامين فشار مناسب آب خروجي، براي اين دستگاه ها يك عدد مخزن تعبيه شده تا آب تصفيه شده در آن ذخيره شود و در زمان نياز با فشار زياد از مخزن خارج شود. اين مخزنها تحت فشار هستند و فشار هواي درون آنها آب را با شدت به بيرون ميفرستند. دستگاه هاي فيلتراسيون به دليل آنكه ممبران ندارند و به روش اسمز معكوس آب را تصفيه نميكنند هيچ مخزني ندارد.

تفاوت تصفيه آب مخزن دار و بدون مخزن:

1-در دستگاه تصفيه آب مخزن دار ، هميشه حجم مشخصي از آب تصفيه شده در دسترسمان خواهد بود و نگراني از بابت كمبود آب و اتلاف وقت نخواهيم داشت. در صورتيكه در دستگاه بدون مخزن ، اينچنين نيست.

2-اگر در مواقعي آب شهري قطع شود ، به دليل وجود مخزن آب شرب در اختيارمان خواهد بود.

3-اگر برق دچار قطعي و دستگاه خاموش شود ، آب تصفيه شده در مخزن براي مدتي وجود دارد.

4-اگر دستگاه تصفيه آب مخزن دار را استفاده كنيم ، فشار آب خروجي از شير ، بيشتر از مواقعي است كه دستگاه بدون مخزن باشد.

5-وجود پمپ فشار در نوع مخزن دار سبب مي شود كه فشار آب را بتوانيم تنظيم كنيم.

6-دستگاه تصفيه بدون مخزن ، معمولا از فيلتراسيون ساده (اولترافيلتراسيون) براي تصفيه آب استفاده مي كنند . منظور از فيلتراسيون ساده يعني اينكه جداسازي مواد و پاكسازي آب به طور ساده تر و بدون عمليات 6 يا 7 گانه به روش اسمز معكوس ، انجام مي گيرد. به همين دليل ، سرعت بالاتري دارند اما دقت كمتري نيز در تصفيه خواهند داشت . و احتياج به مخزن آب نيز ، اين گروه ندارند.

7-معمولا دستگاه تصفيه آب مخزن دار ، چون انواع آلودگي ها به همراه املاح و تركيبات مضر را جدا مي كند ، براي مناطقي كه ميزان رسوبات بيشتر است ، كاربرد دارند . به طور كلي كاربري اين نوع دستگاه ، به عنوان بهترين دستگاه تصفيه آب ، با توجه به عملكرد بالاي آن ، توصيه بيشتري مي شود.

ويژگي هاي مخزن تصفيه آب در دستگاه تصفيه آب مخزن دار

 چون آب تصفيه شده نهايي ، در مخزن ذخيره سازي مي شود ، اين قسمت از دستگاه بايد ويژگي ها و كيفيت مطلوبي داشته باشد . آب تصفيه شده چون خالص و بدون كلر مي باشد در صورت عدم رعايت نكات بهداشتي به سرعت مي تواند محلي براي رشد ميكروبها و عوامل ويروسي و باكتريايي شود.

مخزن مناسب ، از مواد اوليه بهداشتي و با كيفيت بايد ساخته شده باشد . همچنين اگر از لايه مقاوم فلزي توليد شده باشد به مراتب بهتر از انواع پلاستيكي آن خواهد بود.

حتما اگر مخزن از پلاستيك و فايبرگلاس است ، سالي يك بار داخل آن بايد شستشو داده شود و هر 3 سال به دليل افت كيفيت ، مخزن تصفيه آب بهتر است تعويض شود.

براي خروج تمام آب از مخزن ، معمولا از يك كيسه هوا در داخل مخزن استفاده مي شود تا آب را از مخزن دستگاه خارج كند ، اين كيسه هم بايد هر از چند گاهي شارژ شود.

بهترين مخزن تصفيه آب متعلق به شركت هاي تايواني مخصوصا تانك پك مي باشد كه علاوه بر كيفيت بالا و ماندگاري طولاني بدون افت كيفيت، استانداردهاي جهاني مانند NSF را هم دارا است.

بهترين برند آب تصفيه كن داراي منبع

 بهترين شركت هاي سارنده دستگاه تصفيه آب مخزن دار ، كمپاني هاي تايواني و آمريكايي هستند . در اين ميان اگر بخواهيم به برندهاي برتر در اين ميان ، اشاره كنيم ميتوانيم برند سي سي كا و سافت واتر را نامببريم . دستگاه تصفيه آب مخزن دار ساخته شده توسط اين شركت ها ؛ داراي سيستم تصفيه به روش اسمز معكوس بوده ، كه 7 تا 8 مرحله امكان تصفيه آب را فراهم مي آورند.

راهنماي خريد دستگاه تصفيه آّب

- براي خريد بهترين دستگاه تصفيه آب ، بهتر است اول نياز خود را براي خريد دستگاه مشخص كنيد. اينكه چه كيفيتي را از آب تصفيه شده انتظار داريم . به اين ترتيب ميتوانيد تصميم به خريد دستگاهي بدون مخزن و با روش UF ميكنيد و يا دستگاهي با روش اسمز معكوس و مخزن دار .

- بهترين كمپاني هاي دنيا در توليد دستگاه تصفيه آب ، تايواني و آمريكايي هستند. براي خريد بهتر است سراغ اين برندها رفته و با خريدي مطمئن از نمايندگي هاي معتبر اين محصولات ، دستگاهي مجهز و با كيفيت خريداري نمائيد.

- انتخاب دستگاه بر مبناي تعداد فيلترهاي به كار رفته در آنها و مراحل تصفيه

- انتخاب بر مبناي فضايي كه در دسترس داريد . مدل هاي زيرسينكي كه داخل كابينت قرار مي گيرند و شير خروجي روي ظرفشويي نصب مي شود و يا مدل هاي روميزي كه روي كابينت ها قرار خواهند گرفت و هماهنگي كامل با ساير اجزاي آشپزخانه خواهد داشت.

- جنس فيلترها و همچنين شيرآلات و اتصالات نيز از اهميت بالايي برخوردارند.

- نوع كيفيت قطعات پلاستيكي هم در دستگاه نيز مهم مي باشد.

- كيفيت مخزن تصفيه آب و جنس به كار رفته در آن كه بهتر است از نوع فلزي و استيل باشد ، هم از موارد بسيار مهم است.

بهترين دستگاه تصفيه آب مخزن دار

خريد اينترنتي دستگاه تصفيه آب

براي خريد يك دستگاه تصفيه آب مخزن دار ، و يا بدون مخزن مي توانيد از طريق راهنماي خريد دستگاه تصفيه آب و مشاوره هاي تخصصي شركت تصفيه ماركت ، اقدام به خريد اينترنتي بهترين دستگاه تصفيه آب ، نموده و از خدمات و پشتيباني هاي اين شركت براي بازه زماني طولاني مدت ، بهره ببريد.

خريد اينترنتي دستگاه تصفيه ، اين امكان را به شما مي دهد كه بدون صرف وقت و انرژي زياد و هزينه هاي حمل و نقل ، تنها با چند كليك ، به انواع مدل هاي دستگاههاي تصفيه آب ، دسترسي پيدا كرده و با مقايسه مشخصات ، قيمت ها و مشاوره ها در اين زمينه ، بتوانيد بهترين و مطمئن ترين خريد را داشته باشيد.

منبع : https://images.google.com.bo/url?sa=t&url=https%3A%2F%2Ftasfiehmarket.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۲۶:۴۶ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

كاربرد لامپ uv در تصفيه آب چيست؟

كاربرد لامپ uv در تصفيه آب چيست؟

دستگاه تصفيه آب فرابنفش يا دستگاه تصفيه آب UV چيست ؟ دستگاه تصفيه آب فرا بنفش ، نوعي از دستگاه تصفيه آب مي باشد كه علاوه بر روش اسمز معكوس و وجود فيلترهاي مختلف مانند فيلتر ممبران ، داراي محفظه ايي استيل بوده كه در داخل آن از لامپي با توليد اشعه UV استفاده شده است . اين لامپ در حقيقت همان فيلتر فرابنفش مي باشد .

فيلتر UV يا همان فيلتر لامپ اشعه ماوراي بنفش تامين كننده آب سالم و عاري از ميكروب‌هاست و تنها روش جايگزين و قابل قبول به جاي جوشاندن آب است. اين سيستم ميكروب زدا مصارف گوناگوني دارند كه مي توان به مصارف خانگي، كارخانجات مواد غذايي، منابع ذخيره آب، رستوران‌ها، ادارات و شركت‌ها، برج‌هاي خنك كننده، زير دريايي‌ها، كشاورزي و گلخانه‌ها، مراكز پرورش ماهي و .... اشاره كرد.اشعه يو وي ، خاصيت گند زدايي و از بين بردن ميكروبها و آلايندگي هايي از نوع باكتري و ويروس را دارا مي باشد و با تاباندن اين اشعه به آب تصفيه شده در مراحل نهايي تصفيه ، هر نوع عوامل بيماريزا را از بين خواهد رفت .

فيلتر يووي دستگاه تصفيه آب فرابنفش

 دستگاه تصفيه آب فرابنفش چون از امواج استفاده كرده و هيچگونه ماده شيميايي براي از بين بردن ميكروب ها استفاده نمي كند ، از نظر ايمني و بهداشت نسبت به فيلترهاي شيميايي ، ارجحيت دارد.

در حقيقت اين فيلتر uv يو وي كه باعث ضد عفوني آب با اشعه UV مي شود ، با تاباندن اين امواج بر بيماري هسته ژنتيكي ويروس و باكتري يا هر نوع موجود بيماري زاي ديگر ، باعث تغيير در DNA آنها شده و به مرور قدرت تكثير و پرورش اين عوامل ميكروبي ، را از بين برده و آنها را از آب حذف مي كند .

معمولا فيلتر يو وي روي دستگاه هاي اسمز معكوس تصفيه آب ، از كارخانه نصب نمي شوند. چون ضرورتي وجود ندارد. اما ميتوان به طور جداگانه آنها را خريداري كرد و به كمك پايه هاي مخصوص به دستگاه تصفيه آب متصل كرد.

فيلتر اشعه فرابنفش UV

نصب فيلتر uv تصفيه آب ، سبب گندزدايي آب تصفيه شده خواهد شد . اين فيلتر اشعه فرابنفش هيچگونه ضرري بر كيفيت آب نداشته و طعم و مزه آن را تغيير نخواهد داد . فقط چون با اشعه يو وي فعال مي باشد ،

پوست و چشم نبايد در معرض مستقيم اين اشعه قرار بگيرند . كه اين مسئله هم به دليل اينكه فيلتر داخل محفظه مخصوص استيل مي باشد ، منتفي است.

محاسن استفاده از فيلتر UV در دستگاه تصفيه آب فرابنفش:

- حذف انواع ميكروب ها اعم از باكتري و ويروس

- سرعت بالا به منظور گند زدايي آب ( در عرض چند ثانيه با كمك اشعه يو وي ميكروب ها كاملا از بين خواهند رفت )

- تعويض آسان فيلتر و خريد آسان آن

- نسبت به استفاده از مواد شيميايي گند زدا مانند كلر بسيار تاثير گذارتر و بي خطر تر هستند .

- طعم و مزه و به طور كلي كيفيت آب هيچگونه تغييري نخواهد كرد .

- بدون ضرر براي بدن انسان

- به صورت خودكار و بدون دخالت مستقيم ما ، خودبخود عمليات ضدعفوني را انجام مي دهد .

فيلتر UV در دستگاه تصفيه آب فرابنفش چگونه كار مي كند ؟

 فيلتر يو وي همانطور كه قبلا هم گفته شد ، داخل يك شيشه قرار گرفته و اطراف آنها را هم محفظه ايي استيل پوشانده است كه به اين ترتيب اشعه UV به بيرون از محفظه نفوذ نمي تواند بكند .

آب از يك سمت اين سيستم وارد قسمت استيل شده ، از محفظه ي شيشه ايي اطراف فيلتر به طور چرخشي عبور كرده و در معرض گند زدايي اشعه يو وي قرار گرفته و بعد از ضدعفوني آب با اشعه UV به طوركامل ، به بيرون از محفظه استيل هدايت خواهد شد .

نصب فيلتر uv تصفيه آب

 فيلتر يو وي در دستگاه تصفيه آب فرابنفش ، هم مانند بقيه فيلترها در اين دستگاه ، احتياج به تعويض دارد. معمولا بعد از گذشت يك سال ( كمتر يا بيشتر با توجه به كيفيت آب شهري و منطقه ) به دليل اينكه ديگر در برابر ميكروبها كيفيت خود را از دست مي دهند ، بايد تعويض شوند .

نصب فيلتر UV تصفيه آب داراي مراحل زير مي باشد:

- شير ورودي آب را ابتدا بسته همچنين دستگاه را از برق بكشيد .

- معمولا محل نصب فيلتر يو وي ، بعد از قرارگيري فيلتر مينرال و يا كربن مي باشد .

- لامپ UVرا برداريد و داخل محفظه شيشه ايي كه قبلا عنوان كرديم ، قرار مي دهيد .

- سوكت هاي برق را متصل مي كنيد .

- لامپ و محفظه شيشه را داخل محفظه استيل قرار دهيد .

- محفظه را به اتصالات مخصوص خود ، متصل كنيد . ( يا به شكل فيتينگ يا مهره و تفلون )

- با كمك پايه فيلتر ، محفظه استيل را روي يكي از فيلترهاي دستگاه آب تصفيه كن قرار دهيد.

- شلنگ آب را از فيلتر آخر ، گرفته و وارد فيلتر UV كنيد. ( شلنگ آب را ا داخل فيلتر مينرال به داخل فيلتر يو وي هدايت كنيد )

- انتهاي شلنگ آب را از خروجي فيلتر UV به شير خروج آب در سينك متصل كنيد.

قيمت فيلتر لامپ UV

حتما در نظر داشته باشيد كه اگر به موقع فيلتر UV تعويض نشود ، كيفيت خود را از دست داده و ديگر كارايي لازم براي ضدعفوني كردن آب ، را از دست خواهد داد . حتي ممكن است منجر به شكستن محفظه شيشه ايي اطراف لامپ UV شده و در نتيجه استفاده از دستگاه تصفيه آب فرابنفش با خطر همراه خواهد بود.

خريد و قيمت فيلتر UV

 اگر قصد خريد فيلتر فرابنفش تصفيه آب ، را داريد مي توانيد به وب سايت شركت تصفيه ماركت مراجعه كنيد و در آنجا با اطمينان كامل به خريد اين محصول بپردازيد . در اين شركت انواع فيلترهاي دستگاه تصفيه آب فرابنفش ، با قيمت مناسب و البته اصل اورجينال بودن به فروش رسيده و همچنين مي توانيد از خدمات نصب و تعويض فيلتر هم استفاده كنيد.

انواع لامپ UV در دستگاه تصفيه آب فرابنفش

لامپ هاي يو وي از نظر نوع عملكرد و ساختار همگي مشابه هم هستند و لامپ هايي اند داراي جيوه فعال كه اشعه فرابنفش از خود توليد مي كند . اما تفاوت اين لامپ ها در شكل ظاهري آنها است . ممكن است دو سر سوكت دار باشد و يا تنها يك سر سوكت داشته باشد. همچنين ميزان قدرت اين لامپ ها هم ممكن است متفاوت باشند . اما اكثرا لامپ هاي 6 وات هستند .

منبع : https://clients1.google.ps/url?sa=t&url=http%3A%2F%2Ftasfiehmarket.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۲۵:۵۹ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

طرز كار پمپ دستگاه تصفيه آب چيست؟

طرز كار پمپ دستگاه تصفيه آب چيست؟

زينود يكي از بهترين برندهاي موتور پمپ موجود در بازار است اين برند با موتوري قدرتمند و بي صدا قابليت نصب بروي روي تمامي دستگاه هاي تصفيه آب را دارد ولي در اصل براي دستگاه هاي تصفيه آب زينود طراحي شده است.همه ي پمپ هايي كه در بازار وجود دارند و در دستگاه هاي تصفيه آب از آنها استفاده مي شود داراي ويژگي ها شبيه به هم هستند كه بايد با قدرت، داراي فشار بالا، توليد كم صدا و داراي لرزش كم باشند. بارزترين و بهترين ويژگي كه اين پمپ ها دارند اين است كه مي توان اين پمپ هاي ساده و در عين حال كاربردي را بر روي هر نوعي از دستگاه تصفيه آب نصب و اجرا كرد.

اگر پمپ تصفيه آب در دستگاه وجود نداشته باشد چه اختلالاتي به وجود مي آيد

1 عدم وجود پمپ تصفيه فشار آب را كاهش داده و آب تصفيه كمي توليد مي شود.

2 با نبود پمپ تصفيه آب؛ آب به مقدار زيادي هدر خواهد رفت و اين فرايند سبب مي شود كه عملكرد و راندمان دستگاه بطور چشمگيري كاهش يابد.

همانطور كه ميدانيم تنظيم فشار دستگاه تصفيه آب به پمپ و نحوه كار پمپ تصفيه آب بستگي دارد و با توجه به اين فشار انواع پمپ در سه دسته فشار بالا (فشار هشتاد تا صد و سي پاسكال را توليد مي كند)، فشار كم (فشار هاي كمي را توليد مي كند)، فشار بسيار كم (با فشار هاي بسيار كم كار مي كند كه حتي ممكن است به پمپ هم نيازي نداشته باشد) قرار ميگيرد.

پمپ تصفيه آب خانگي و اجزاي سازنده آن

برندهاي معتبر پمپ دستگاه تصفيه آب

پمپ هاي تصفيه آب هم داراي برند هاي معتبري هستند كه حتي از نظر جهاني هم به تاييد رسيده و قابل قبول هستند.

از معروف ترين برند پمپ تصفيه آب مي توان به برند پمپ آكوا پرو اشاره كرد. اين پمپ محصولي است كه توسط كشور تايوان ساخته شده است؛ از بين بردن تمام آلودگي ها و ناخالصي هاي موجود در آب در حد چند صد هزارم ميكرون از ديگر ويژگي هاي اين دستگاه است. پمپ آكوا پرو مناسب ترين گزينه براي تبديل آب شور به شيرين بدون هيچ املاحي در مناطق داراي آب شور و گرمسير مي باشد. اين پمپ ها داراي قيمت هاي منصفانه اي هستند كه نسبت به كيفيت آنها كاملا منطقي است و محدوده قيمت آنها حدود دويست و پنجاه هزار تومان تا چهارصد هزار تومان مي باشد.

از ديگر معروف ترين برند پمپ ها مي توان به پمپ سافت واتر اشاره كرد؛ اين پمپ هم مانند پمپ آكوا پرو ساخت كشور تايوان است. اين پمپ از مدل ديافراگمي است كه با فرايند اسمز معكوس فشار آب را افزايش مي دهد. پمپ سافت واتر به عنوان دستگاهي نيمه صنعتي در حوزه تصفيه آب شناخته مي شود. از برجسته ترين مزيت هاي پمپ سافت واتر مي توان به فشار صدو پنجاه پاسكال، جريان دو آمپري آن، كم صدا بودن در هنگام فعاليت، عمر طولاني، مقاومت بالا، توان خروجي زياد، كم مصرف بودن، قيمت مناسب و... اشاره كرد.

ديگر محصول تايواني پمپ تصفيه آب؛ پمپ هيدون ( HEADON) مي باشد. اين پمپ داراي ويژگي هاي قابل توجهي است كه مشري را براي خريد جلب مي كند؛ از جمله آنها بكار بردن مواد اوليه مرغوب در ساخت پمپ هيدون، داراي موتور بدون صدا و لرزش در هنگام فعاليت، ساليان طولاني فعاليت و كار مي كند و ...

C.C.K هم پمپي است كه در كشور تايوان به تاييد رسيده و در ليست بهترين و معتبر ترين پمپ هاي تصفيه آب قرار گرفته است. اين پمپ مورد تاييد استاندارد هاي NSF SGS و ISO 9001 ، ISO 2008 مي باشد؛ پمپ سي سي كا به اين دليل در بازارو ميان خريداران محبوب است كه داراي آلياژهاي مناسب است، سروصدايي ندارد و از استحكام بالايي برخوردار است. قيمت پمپ تصفيه آب سي سي كا حدود چهار صد هزار تومان مي باشد.

پمپ تصفيه آب خانگي از نوع برند معتبر پمپ سافت واتر (ساخت كشور تايوان)

خريد پمپ تصفيه آب

اگر پمپ دستگاه تصفيه آب شما خراب شود بايد در هنگام تعويض و خريد مجدد آن به سايز پمپ توجه كنيد؛ چرا كه بزرگ و يا كوچك بودن سايز پمپ سبب مي شود كه در هنگام و يا حتي بعد از نصب براي شما مشكل به وجود بيايد. پمپ تصفيه آب را مي توان به صورت جداگانه هم تهيه كرد؛ اما نكته ي مهمي كه بايد در هنگام خريد به آن توجه كرد اين است كه ميزان وات پمپي كه خريداري مي شود با مقدار وات دستگاه خودتان يكسان باشد.

قيمت پمپ دستگاه تصفيه آب خانگي

قيمت پمپ تصفيه آب با توجه به فاكتور هايي همچون كيفيت، ميزان دبي آب خروجي و ... آن متغير مي باشد. بازه قيمت پمپ تصفيه آب ميتواند از سيصد هزارتومان تا چند ميليون تومان در بازار باشد. مي توان گفت تمام انواع پمپ هاي آب موجود در بازار مشابه يكديگر هستند و بيشتر آنها در كشور تايوان به توليد رسيده و ساخته شده اند و با توجه به اين موضوع هم مي توان گفت كه داراي كيفيت مشابه هم هستند و در نتيجه آن همه آنها از قيمت يكساني برخوردار هستند. جهت خريد قطعات دستگاه تصفيه آب مي توانيد با تصفيه ماركت تماس حاصل نماييد.

يادتان باشد در هنگام خريد پمپ تصفيه آب اين اصل مهم را فراموش نكنيد كه پمپي را تهيه كنيد كه بتواند بالاترين فشار را براي فيلتر يا همان غشاي ممبران تهيه كند كه بتواند عمل اسمز معكوس براي تصفيه آب به خوبي و به بهترين نحو انجام شود.

https://images.google.is/url?sa=t&url=https%3A%2F%2Ftasfiehmarket.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۰۹:۳۳ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

فيلتر مينرال دستگاه تصفيه آب خانگي

فيلتر مينرال دستگاه تصفيه آب خانگي

اين فيلتر در دستگاههاي كه با روش اسمز معكوس سختي آب را مي گيرند ، تعبيه شده است. در دستگاه هاي تصفيه آب به روش اسمز معكوس مانند دستگاه تصفيه آب زينود Xinode ، آب تا 0.0001 ميكرون تصفيه مي گردد و تمامي املاح آن كه از اين قطر بزرگتر باشند حذف ميشوند. به همين دليل فيلتر مينرال در اين دستگاه ها تعبيه ميگردد تا املاح مفيد را به آب بازگرداند.

فيلتر مينرال در مراحل نهايي تصفيه ، با اضافه كردن املاح كلسيم و منيزيم به آب ، ميزان حلاليت اين عناصر را به حالت مطلوب براي مصرف مي رسانند. يعني آب تصفيه شده خروجي ، از نظر ميزان وجود عناصر مفيد براي بدن ، در حالت تعادل قرار خواهد گرفت.

با مراحل تصفيه آب آشنا شويم:

اگر بخواهيم تصفيه آب را توسط دستگاه تصفيه مرحله بندي كنيم ، شامل 5 يا 6 مرحله (بسته به نوع دستگاه) خواهد بود:

- فيلتر اليافي 5 ميكروني:

اين فيلتر مصنوعي و فشرده در اولين قدم ، ذرات تا ابعاد بزرگتر از 5 ميكرون را جداسازي مي كند. ذراتي مانند گل و لاي ، شن، پوسيدگي هاي لوله ها

- فيلتر كربن فعال:

در مرحله دوم ، فيلتر كربن فعال تعبيه شده ، سبب جذب كلر آب، بوهاي نامطبوع ، گازهاي شيميايي و سمي ، مواد شيميايي آلي محلول در آب ، مي شود.

- فيلتر اليافي 1 ميكروني:

اين فيلتر هم سبب جذب ذراتي كوچك تا ابعاد 1 ميكرون شده و آب در اين مرحله كاملا زلال خواهد شد.

- فيلتر اسمز معكوس:

اين فيلتر كه به عنوان قلب دستگاه تصفيه آب هم شناخته مي شود، يك غشاي نيمه تراوا است كه به دور يك لوله پيچيده شده است و با استفاده از خاصيت اسمزي ، باعث مي شود كه آب خالص از ذراتي همچون ناخالصي ها ، فلزات سنگيني چون آرسنيك، جيوه، سرب و . . . جدا شده و بعد از عبور از اين غشاي نيمه تراوا به سمت خروجي دستگاه پيش رود و در عوض ذرات سمي باقيمانده هم به سمت فاضلاب رفته و خارج شود. به طور علمي درجه خلوص آب تا در اين مرحله تا حدود 98 درصد هم خواهد رفت.

- فيلتر كربن نهايي:

اين فيلتر كربن همانند فيلتر مرحله 2 عمل مي كند و ذرات و بوي نامطبوع در اثر ذخيره آب در مخزن دستگاه را از بين مي برد.

- فيلتر مينرال تصفيه آب:

اين فيلتر در آخرين مرحله و فقط در بعضي دستگاهها موجود بوده و سبب اضافه شدن برخي مواد معدني مفيد به آب كه در حين تصفيه از دست رفته، خواهد شد.

بهترين فيلتر مينرال

برندهاي متفاوتي وجود دارند كه به ساخت انواع فيلترهاي تصفيه آب مشغول مي باشند اما نام سي سي كا و سافت واتر و آكوا سه نام تجاري معروف در ايران به شمار مي روند كه با توليد انواع فيلترهاي با كيفيت مراحل مختلف تصفيه آب؛ از جمله فيلتر مينرال تصفيه آب، توانسته اند كه رضايت اكثريت مشتريان خود را جلب نمايد.

كاربرد فيلتر مينرال تصفيه آب

معمولا دستگاههاي تصفيه اب جديد همگي داراي فيلتر Mineral مينرال هستند. اين فيلترها به رنگ زرد و به حالت اينلاين هستند يعني در محفظه قرار ندارند و حدودا عمري به اندازه 6 تا 12 ماه داشته و بعد از سپري شدن اين مدت بايد به طور كامل تعويض شوند.

اين فيلترها ، داراي مواد معدني توپي شكل مثل كلسيت و دولوميت و يا سيليس بوده كه اين مواد به آبي كه در مرحله چهارم به خلوص بسيار بالايي رسيده ، املاح مفيدي مانند كلسيم ، منيزيم ، روي را اضافه كرده و ph اسيدي آب را به سمت قليايي شدن ، متعادل مي كند.

به اين ترتيب هم املاح مفيد وارد آب مي شوند و هم طعم و مزه آب از حالت آب مقطر بودن و بي مزگي خارج مي شود.

نصب فيلتر مينرال

اول شير آب ورودي به دستگاه را بسته ، برق را قطع كنيد،

شير خروجي آب (نصب روي سينك) را باز نگه داريد تا تمام آب از دستگاه تصفيه خارج شود.

اتصالات مربوط به دو طرف لوله را باز كنيد.( كشيدن لوله به بيرون يا باز كردن مهره لوله)

فيلتر قديمي را برداريد.

اتصالات لوله را براي استفاده دوباره چندين دور تفلون بپيچيد.

فيلتر مينرال جديد را در جهت حركت آب كه روي خود فيلتر نشان داده شده است ، دوباره نصب كنيد.

بعد از نصب فيلتر جديد ، براي مدتي بدون اينكه به شير خروجي متصل كنيد ، اجازه دهيد آب وارد آن شده و در داخل ظرفي خارج شود تا آب به حالت شفاف برسد.

در نهايت فيلتر را به خروجي متصل كنيد.

بهترين برند فيلتر مينرال

خريد و قيمت فيلتر Mineral تصفيه آب

 شما مي توانيد براي خريد انواع برندهاي توليد كننده فيلتر مينرال تصفيه آب و آگاهي از قيمت فيلتر مينرال دستگاه تصفيه آب ، به فروشگاه آنلاين ما سري زده و به راحتي اقدام به خريد فيلتر مورد نظر خود بكنيد.

نكات مهم در هنگام خريداري فيلتر مينرال

حتما با توجه به شرايط و كيفيت آب آشاميدني منطقه و شهري كه در ان سكونت داريد، اقدام به خريد دستگاه تصفيه آب مناسب با فيلترهاي مورد نياز ، كنيد.

حتما از نمايندگي هاي معتبر به خريد انواع فيلتر، از جمله فيلتر مينرال تصفيه آب بپردازيد.

فيلترهاي دستگاه را به موقع تعويض نماييد.

بسياري از فيلترهاي ارزان قيمت ، كيفيت و كارايي لازم را براي دستگاه شما نخواهند داشت.

در هنگام تعويض فيلتر ، بسيار مراقب باشيد و با احتياط اين كار را انجام دهيد. زيرا فيلترها بسيار شكننده و ظريف هستند.

https://images.google.ch/url?sa=t&url=https%3A%2F%2Ftasfiehmarket.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۳:۰۹ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

قيمت مخزن دستگاه تصفيه آب تانك پك

قيمت مخزن دستگاه تصفيه آب تانك پك

مخازن تصفيه آب در انواع گوناگوني متناسب با نياز مشتري در بازار وجود دارند، كه منبع تصفيه آب در مقدار حجم و فشار هايي ك دارند از يكديگر متمايز مي شوند. افرادي كه مخازن تصفيه آب را تهيه مي كنند بايد انتخاب شان بر اساس مقدار حجمي كه روزانه مصرف مي كنند؛ باشد و مناسب ترين حجم را براي استفاده تهيه كنند تا منبع تصفيه آب در كوتاهترين زمان دچار مشكل نشود. فيلتري كه درون اين مخازن وجود دارد هم بايد داراي كيفيتي مناسب باشد چرا كه عبور آلودگي، ميكروب و ميكروارگانيسم ها از آن بايد به دقت و به درستي انجام شود تا آب مصرفي سالم و خالص به دست بيايد.

انواع مخزن تصفيه آب

مخازن و منبع تصفيه آب داراي فشار هاي گوناگوني مي باشند كه فشار هم بايد مانند حجم متناسب با مصارف خانگي انتخاب شوند.

فشار مخازن تصفيه آب داراي مقادير مختلف دوازده، شانزده، نوزده و... پاسكال مي باشند. براي برگزيدن مقدار فشار مناسب بايد به خروج آب توجه كرد. در رابطه با انتخاب فشار صحيح بايد به اين نكات هم توجه كرد؛ كه برخي از دستگاه و لوازم خانگي (مانند: يخچال هاي سايد) كه براي آنها منبع تصفيه آب وصل مي شود و داراي شلنگ كشي هاي طويل و زياد و همچنين داراي فشار هاي قوي هستند، پس لازم است كه از مخازن تصفيه آب با فشار قوي و بالاتر استفاده كرد.

مخزن دستگاه تصفيه آب خانگي

در بازار مصرفي براي مشتريان و متقاضيان مخزن تصفيه آب خانگي انواع مختلفي وجود دارد كه به چند نمونه از معروف ترين و با كيفيت ترين آنها اشاره مي كنيم:

1. مخزن ذخيره تانك پك (ساخت كشور تايوان)

 

2. مخزن ذخيره فلزي تانك پك (ساخت كشور تايوان)

 

3. مخزن ذخيره تانك مكس(ساخت كشور ايران)

 

4. مخزن ذخيره اولترا تك (ساخت كشور چين)

 

5. مخزن ذخيره تانك پرو (ساخت كشور ايران)

بهترين برند مخزن تصفيه آب

 امروزه برخي كالا ها به صورت تقلبي روانه بازار مي شوند ولي تهيه مخزن و منبع تصفيه آب اصل از اهميت ويژه اي برخوردار است. بهترين برند منبع تصفيه آب در ايران مدل اسمز معكوس (Reverse osmosis) تانك پك مي باشد. فرايند اسمز اينگونه است كه؛ آب تمايل دارد كه از مكاني با غلظت پايين به مكاني با غلظت بيشتر حركت كند. كه در دستگاه هاي تصفيه آب اين فرايند اسمز بطور معكوس انجام مي شود. در دستگاه Ro با اعمال كردن يك فشار بسيار قوي آب كه اين فشار توسط يك پمپ مي باشد؛ انجام مي شود.

اين فشار قوي وارد شده، باعث مي شود آلاينده ها و ناخالصي هاي آب از فيلتري كه غشاي نيمه تراوا دارد عبور كنند. گذر آبي كه غلظت پايين دارد با فشار قوي از اين غشا سبب مي شود كه آلودگي و شوري از بين برود و آبي خالص و سالم توليد شود.

شما مي توانيد با افزايش فيلتر هاي تصفيه آب در منبع تصفيه آب به بالاترين كيفيت مطلوب آب مصرفي برسيد. اين فرايند افزايش فيلتر، سختي بيش از حد آب را با حذف املاح از بين مي برد.

از ديگر برند هاي معتبر و معروف مخزن تصفيه آب مي توان به دستگاه هاي CCK, SOFT WATER, AQUA اشاره كرد؛ كه اين دستگاه ها هم به روش اسمز معكوس آب را تصفيه ميكنند. اين دستگاه ها داراي استاندارد هاي جهاني مي باشند.

قيمت و خريد منبع تانك پك Tank Pac

 در دستگاه تصفيه آب از مهم ترين قطعات آن مي توان به منبع تانك پك TANK PAC اشاره كرد. دليل اين اهميت آن است كه آبي كه در تانك پك ذخيره مي شود؛ آبي كاملا خالص است و موادي همچون كلر در آن وجود ندارد پس آب مي تواند آلوده شود؛ بنابراين بايد در هنگام خريد مخزن تصفيه آب به كيفيت آن توجه كنيد چرا كه عدم توجه به اين موضوع سبب مي شود باكتري ها و آلودگي‌ها بستري براي رشد پيدا كنند و سبب آلوده شدن آب شوند.

قيمت مخزن دستگاه تصفيه آب

يك منبع تانك پك خوب داراي چند ويژگي مي باشد ؛ اول آنكه بايد بوي نامطبوع آب تصفيه نشده را از بين ببرد، دوم آنكه از اجزاي صحيح و قدرتمند ساخته شده باشد و سوم داراي فيلتري قوي براي تصفيه آب باشد.لازم به ذكر است كه منبع تانك پك هاي ساخته شده توسط ايران از كيفيت تقريبا مطلوبي برخوردار هستند؛ اما تانك پك هاي ساخته شده توسط كشور هاي ديگر مانند تايوان از كيفيت خوبي برخوردار هستند و شامل استاندارد هاي مورد قبولي مانند FDA مي باشند.

خريد مخزن تصفيه آب با كيفيتي مورد رضايت قطعا قيمتي متفاوت از سايرين دارد. قيمت مخزن تصفيه آب در بازار مانند ديگر كالا ها بر اساس كشور ساخت، مواد و ديگر فاكتور هاي مهم متغير است. ولي مي توان يك بازه مشخصي براي قيمت مخزن تصفيه آب مشخص كرد.

بطور مثال يك منبع ذخيره تانك پك، كه ساخت كشور تايوان مي باشد، داراي مقاومت و استحكام بسيار بالا، طول عمر زياد نسبت به ساير تانك پك ها، داراي تاييديه و استانداردهاي معتبر جهاني مانند FDA ، WATER QUALITY و ...مي باشد، داراي ظرفيت هاي بالاي حداقل 10 ليتر و حداكثر فشار 100 پاسكال داراي قيمتي در بازه‌ي پانصد و پنجاه تا پانصد و هفتاد هزار تومان است.

اما بايد اين را هم متذكر شد كه اين قيمت مخزن تصفيه آب كاملا حدودي و متغير است؛ كه اين علت تغيير اين است كه در بازار و متناسب با نياز مشتريان مي توان تانك پك و منابع تصفيه آب مختلفي پيدا كرد كه در سايز، كشور ساخت و ديگر ويژگي ها متفاوت است پس با اين اوصاف قيمت هاي آنها هم متفاوت است. بطور مثال وبا توجه به تمام انواع مخازن تصفيه آب شما مي توانيد اين مخازن را از بازه قيمتي سيصد و پنجاه هزار توان تا چند ميليون تومان را هم پيدا كنيد.

براي افزايش طول عمر مخازن تصفيه آب مصرف كنندگان بايد هر شش ماه يا هر ساله مخازن خود را شستشو دهند و آن را بررسي كنند تا از عملكرد آن اطلاع يابند ؛ كه اين عمل حتي از سوي شركت هاي سازنده توصيه ميشود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۲:۱۰ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

افزايش كيفيت آب با دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

افزايش كيفيت آب با دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

به احتمال زياد به دفعات نام آلاينده هاي آب شهري را شنيده ايد ، اما اين آلاينده ها چه هستند براساس تحقيقاتي كه انجام گرفته است تقريبا چيزي بيش از سيصد ماده ي مضر در آب وجود دارند كه عموم آنها خطرات زيادي را براي بدن انسان به دنبال دارند و سبب بروز بيماري هاي مختلفي مي شوند. برخي از اين مواد عبارت هستند از آلاينده هايي كه در آب به صورت شناور وجود دارند مثلا باكتري ها يا ميكروب ها، فلزات سنگين، نيترات ها، رسوبات، كلر، پاتوژن ها و غيره. يكي ديگر از مشكلات موجود براي آب لوله كشي وجود سختي آب است كه اين امر را مي توان به كمك دستگاهي به نام  tdsمتر يا سختي سنج اندازه گرفت. براي توضيح بيشتر دستگاه تصفيه آب قليايي كننده بايد با آلاينده هاي آب شهري بيشتر آشنا شويد.

دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

جمعيت همواره در حال بيشتر شدن است و اين امر پيامدهاي مخصوص به خود را در هر زمينه اي خواهد داشت. براي مثال در زمينه ي آب مصرفي اين افزايش جمعيت سبب بيشتر شدن مواد آلاينده ي موجود در آب و خاك و غيره مي شود و همين امر آلوده شدن منابع آب را نيز در بر خواهد داشت. براساس اندازه گيري هاي كه روي شاخص كيفيت آب در منابع آب انجام شده است نشان داده شده كه اين آب ها از نظر سطح كيفي در وضعيت خوبي قرار ندارند. شايد با خود بگوييد كه آبي كه در اختيار ما است از نوع تصفيه شده و لوله كشي است و داراي آلودگي نيست، اما اين تفكر كاملا غلط است.

با توجه به آزمايش كيفيت آب انجام شده روي آب هاي لوله كشي شهري يكي از مشكلات آنها وجود سختي آب و آلودگي هايي است كه به وسيله ي تصفيه ي آب شهري از بين نمي روند و در آن باقي مي مانند. به همين علت عموما به مردم توصيه مي شود تا در خانه هاي خود از دستگاه هاي تصفيه ي آب استفاده كنند. كار اين دستگاه ها اين است كه مواد آلاينده ي موجود در آب را كه بر اثر تصفيه ي شهري از بين نرفته اند نابود كرده و آب تصفيه شده و گوارايي را ارائه دهد.در اين مطلب قصد داريم تا در مورد دستگاه تصفيه آب قليايي كننده صحبت كرده و كمي هم راجع به آلاينده هاي آب شهري، فوايد آب يونيزه ي قليايي، بهترين دستگاه تصفيه آب قليايي و راهنماي خريد دستگاه آب تصفيه كن اطلاعاتي ارائه دهيم. با ما همراه باشيد.

آلاينده هاي آب شهري كدام هستند؟

در زير چند نمونه از اين آلاينده ها به همراه تاثيري كه بر بدن انسان مي گذارند آورده شده است:

يكي از خطرناك ترين اين مواد ماده هاي شيميايي از نوع آلي و فرار هستند. اين مواد شامل موادي مانند از بين برنده هاي آفت ها، علف كش ها و غيره مي باشند كه حتي ممكن است در جاهايي كه از مزارع و زمين هاي كشاورزي نيز دور هستند يافت شوند. اين مواد شيميايي معمولا كبد، كليه و ساير اندام هاي مهم بدن را نشانه گرفته و سبب به خطر افتادن آنها مي شوند.

دسته ي ديگر مواد خطرناك موجود در آب آشاميدني فلزاتي هستند كه در اصطلاح سنگين ناميده مي شوند. از جمله ي اين فلزات مي توان به سرب و جيوه اشاره كرد كه وجود انها در آب آشاميدني سبب بروز بيماري هايي براي افراد مي شوند. از اينرو دستگاه تصفيه آب قليايي كننده يكي از دستگاه هاي مهمي است كه بايد استفاده شود.

عامل ديگر آلاينده ي آب آشاميدني تجزيه كننده هاي درون ريز هستند. اين ماده ها به اين علت كه روي هورمون هاي بدن تاثير مي گذارند بسيار خطرناك هستند و سبب بروز بيماري هايي مانند سرطان پستان، پروستات، مشكلات بيضوي در آقايان و همچنين كم شدن ميزان اسپرم هاي آنها مي شوند.

يكي ديگر از ماده هاي شيميايي موجود در آب آشاميدني كه باعث به وجود آمدن برخي بيماري ها و مسائل سلامتي مي شود فلورايد است. اين ماده حتما مي بايست در دوز مشخص و تعيين شده اي به مصرف برسد و اگر اين مقدار از حد مجاز گذر كند قطعا سبب بروز مشكلاتي خواهد شد. ز جمله ي اين مشكلات مي توان به كم شدن درصد هوشي در بچه ها، بروز آسيب به دندان ها، عارضه هاي منفي براي مغز و همچنين بروز مشكلات استخواني و درد آنها خواهد شد.

فوايد استفاده از دستگاه تصفيه آب قليايي كننده چيست؟

همانطور كه ميدانيد مواد موجود در طبيعت در سه حالت اسيدي، قليايي و خنثي قرار دارند. ميزان اسيديته يا قليايي بودن مواد با مفهومي به نام PH سنجيده مي شود كه بازه ي 0 تا 7 براي مواد اسيدي، خود 7 مربوط به مواد خنثي و بازه ي 7 تا 14 براي مواد قليايي است. در سال هزار و نهصد و سي و يك ميلادي ژاپني ها تحقيقاتي در مورد آب مصرفي انجام دادند و به اين نتيجه رسيدند كه آب اسيدي براي سلامتي مضر بوده و در عوض آن آب قليايي تاثير خوبي بر سلامت بدن مي گذارد. اين نوع از آب كمك مي كند تا ميزان اسيديته در بدن تنظيم شده و به همين دليل باعث سالم ماندن فرد مي شود.  آبي كه خاصيت قليايي داشته باشد از مواد معدني بسياري بهره مي برد كه از جمله ي آنها مي توان به كلسيم، منيزيم، پتاسيم، آهن، روي، نيكل و غيره اشاره كرد. يكي از مهم ترين ويژگي هاي اين املاح معدني بهبود وضع عمومي بدن و نيز افزايش طول عمر است.

دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

همچنين يكي ديگر از مزاياي آب قليايي بهره مندي آن خواص آنتي اكسيداني است. اين مواد وظيفه دارند تا راديكال  هاي آزاد را در بدن از بين ببرند و همين امر موجب مي شود ت بدن در برابر خيلي از بيماري مثل كنسر مقاوم شده و به آنها مبتلا نشود. اين نوع از آب براي افرادي كه از بيماري ديابت رنج مي برند نيز بير مفيد بوده و سبب بهبود وضع سلامتي آنها مي شود. يكي از روش هايي كه مي توان به آب قليايي دسترسي پيدا كرد استفاده از دستگاه تصفيه آب قليايي كننده است. اين دستگاه ها عموما از فيلترهاي قليايي بهره مي برند كه در ادامه كاملا به آنها مي پردازيم.

بهترين دستگاه تصفيه آب

 دستگاه هايي كه براي استفاده ي خانگي براي تصفيه ي آب طراحي شده اند در انواع مختلفي وجود دارند. برخي از اين دستگاه ها كار تصفيه را در يك مرحله انجام ميدهند و برخي ديگر كه پيشرفته تر هستند اين كار را طي 5 تا 6 مرحله به انجام ميرساند. به طور كلي هنگامي كه آب به وسيله ي اين دستگاه ها تصفيه مي شود ميزان پي اچ آن رو به اسيدي شدن رفته و داراي خاصيت اسيدي مي شود.

آب اسيدي عموما از سطح كيفي خوبي برخوردار نيست و همچنين چون تمام مواد معدني موجود در آن حذف شده اند حتي ممكن است سبب بروز برخي مشكلات در سلامتي افراد شود. همين امر سبب شد تا توليد كنندگان دستگاه هاي تصفيه ي آب به اين فكر بيفتند كه دستگاهي توليد كنند كه قادر باشد به آب خاصيت قليايي داده و املاح و مواد معدني آن را حفظ كند. براي تحقق اين امر توليد كنندگان به دستگاه تصفيه ي آب معمولي يك فيلتر قليايي اضافه كردند و اينگونه بود كه دستگاه تصفيه آب قليايي كننده توليد شد.

دستگاه تصفيه آب قليايي كننده و فيلترهاي آن

دستگاه تصفيه آب قليايي معمولا بيشتر دستگاه هاي تصفيه ي آب در حال حاضر آب را به صورت 5 يا 6 مرحله اي تصفيه مي كنند. در ساختار اين دستگاه ها از يك فيلتر قليايي كننده هم بهره گرفته مي شود كه پس از اين كه عمليات تصفيه ي آب در اين 5 يا 6 مرحله به اتمام رسيد نوبت به عملكرد آن مي رسد. چرا كه همانطور كه گفتيم آب پس از اينكه فرآيند تصفيه روي آن انجام مي شود كليه ي املاح و مواد معدني خود را از دست مي دهد و خاصيت اسيدي پيدا مي كند و اين فيلتر براي رفع اين مشكل طراحي شده است. به كمك فيلتر قليايي كننده ميزان اسيديته ي آب كاهش پيدا كرده و خاصيت آب بيشتر ميل به قليايي بودن پيد مي كند. اين عمل نه تنها آسيب هايي كه آب اسيدي دارد را خنثي كرده و از بين مي برد بلكه سبب بروز ويژگي هاي مفيدي در آب مانند آنتي اكسيدان ها مي شود كه كار آنها بهبود سامانه ي امنيتي بدن انسان و نيز مبارزه با سرطان است.

بهترين دستگاه تصفيه آب قليايي

عموما اين نوع از فيلترها در دستگاه هايي كه با روش اسمز معكوس كار مي كنند مورد استفاده قرار مي گيرند. گاها اين فيلترهاي قليايي را به صورت تركيبي با فيلترهاي شن و ماسه اي مخصوصي مورد استفاده قرار مي دهند كه كمك مي كنند مواد معدني ديگري مانند پتاسيم و كلسيم هم در آب وجود داشته باشند و سطح كيفي آب و املاح معدني موجود در آن افزايش دهند. به اين نوع فيلتر كه در دستگاه تصفيه آب قليايي كننده موجود است علاوه بر فيلتر قليايي فيلتر يونيزه هم مي گويند.

علت اين امر اين است كه كاري كه اين فيلتر انجام مي دهد به اين صورت است كه ميزان يون هايي كه در آب هستند را بيشتر مي كند. موردي كه در هنگام خريد فيلترهاي تصفيه آب بايد حتما به آنها توجه كنيد معتبر بودن و اصل بودن آنها است. حتما فيلتر قليايي را از فروشگاه هايي دريافت كنيد كه معتبر بوده و از اصل بودن اجناس آنها اطمينان خاطر داريد.

راهنماي خريد دستگاه آب تصفيه كن

براي خريد دستگاه تصفيه ي آب خصوصا خريد دستگاه تصفيه آب قليايي كننده كه مزيت هاي آن در بالاتر گفته شد بايد به يك سري نكته ها توجه كرد تا دستگاهي كه خريداري ميكنيد قادر باشد به خوبي كار خود را انجام داده و آبي الم و گوارا و با سطح كيفي بالا به شما تحويل دهد.

برخي از نكات مهم براي خريد دستگاه تصفيه آب قليايي كننده عبارت هستند از:

يكي از مهم ترين مواردي كه بايد در هنگام خريد دستگاه تصفيه آب به آن توجه داشته باشيد فيلترهاي اين دستگاه ها و نوع آنها است. يكي از مهم ترين فيلترها براي اين دستگاه فيلتر ممبران است كه بايد در خريد آن دقت كافي به خرج دهيد.

يكي از ويژگي هاي مهم اين دستگاه تعداد مراحل آنها براي تصفيه است. همانطور كه گفته شد عموم اين دستگاه ها 5 يا 6 مرحله اي هستند و بهتر است دستگاهي را خريداري كنيد كه داراي فيلتر مينرال نيز هست. اين فيلتره كمك مي كنند تا مواد معدني از دست رفته طي پروسه ي تصفيه دوباره به آب بازگردانده شوند و آب مواد معدني خود را حفظ كند.

برند دستگاهي كه تهيه مي كنيد هم از اهميت بالايي برخوردار است. سعي كنيد به دنبال برندهاي خوشنامي باشيد كه خدمت پس از فروش خوبي به شما ارائه مي دهند و همچنين داراي نمايندگي هاي مجاز نيز هستند.

چگونگي اتصالات دستگاه تصفيه آب قليايي كننده هم از اهميت بالايي برخوردار است. درست است كه اگر دستگاهي با اتصال مهره اي را انتخاب كنيد از نظر سرهم بندي كردن يا باز كردن آن مدت زمان زيادي را بايد صرف كنيد اما وقتي پاي كارايي به ميان مي آيد اين دستگاه ها بهتر هستند.

براي نوع فيلتري كه در دستگاه تصفيه آب قليايي كننده استفاده شده است هم دقت زيادي به خرج دهيد. اين امر خصوص در مورد مواد سازنده ي اين فيلتره بسيار مهم است.

داشتن ضمانت نامه نيز يكي از آيتم هاي مهمي است كه بايد به آن توجه شود.

شير آبي كه روي سينك ظرفشويي نصب مي شود را به لحاظ مواد سازنده و آلياژ آن حتما مورد بررسي قرار دهيد.

به اين دقت كنيد كه لوازم تشكيل دهنده ي دستگاه اعم از شيرها، اتصالات، فيلترها و غيره در بازار موجود باشند.

پيش از اقدام براي خريد دستگاه حتما فضاي كابينتي كه مي خواهيد دستگاه تصفيه را در آن قرار دهيد اندازه گيري كنيد و در هنگام خريد اين اندازه ها را به فروشنده ارائه دهيد تا بعد از خريد دچار مشكل نشويد.

راهنماي خريد دستگاه تصفيه آب قليايي

بهتر است دستگاه تصفيه آب قليايي كننده كه تهيه مي كنيد از تمامي گواهينامه ها و استانداردهاي موجود با بهره باشد تا از سطح كيفيت آن و نيز درستي كاري كه انجام مي دهد يعني تصفيه كردن آب اطمينان خاطر حاصل كنيد. چرا كه آب آشاميدني موضوعي در رابطه با سلامتي است و اگر دستگاهي كه تهيه  مي كنيد استاندارد نباشد قطعا به جاي اين كه براي شما سودمند باشد سبب بروز آسيب ها و مشكلات سلامتي مي شود.

منبع :
https://clients1.google.se/url?sa=t&url=http%3A%2F%2Ftasfiehmarket.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۱:۱۴ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

قيمت مخزن دستگاه تصفيه آب تانك پك

قيمت مخزن دستگاه تصفيه آب تانك پك

مخازن تصفيه آب در انواع گوناگوني متناسب با نياز مشتري در بازار وجود دارند، كه منبع تصفيه آب در مقدار حجم و فشار هايي ك دارند از يكديگر متمايز مي شوند. افرادي كه مخازن تصفيه آب را تهيه مي كنند بايد انتخاب شان بر اساس مقدار حجمي كه روزانه مصرف مي كنند؛ باشد و مناسب ترين حجم را براي استفاده تهيه كنند تا منبع تصفيه آب در كوتاهترين زمان دچار مشكل نشود. فيلتري كه درون اين مخازن وجود دارد هم بايد داراي كيفيتي مناسب باشد چرا كه عبور آلودگي، ميكروب و ميكروارگانيسم ها از آن بايد به دقت و به درستي انجام شود تا آب مصرفي سالم و خالص به دست بيايد.

انواع مخزن تصفيه آب

مخازن و منبع تصفيه آب داراي فشار هاي گوناگوني مي باشند كه فشار هم بايد مانند حجم متناسب با مصارف خانگي انتخاب شوند.

فشار مخازن تصفيه آب داراي مقادير مختلف دوازده، شانزده، نوزده و... پاسكال مي باشند. براي برگزيدن مقدار فشار مناسب بايد به خروج آب توجه كرد. در رابطه با انتخاب فشار صحيح بايد به اين نكات هم توجه كرد؛ كه برخي از دستگاه و لوازم خانگي (مانند: يخچال هاي سايد) كه براي آنها منبع تصفيه آب وصل مي شود و داراي شلنگ كشي هاي طويل و زياد و همچنين داراي فشار هاي قوي هستند، پس لازم است كه از مخازن تصفيه آب با فشار قوي و بالاتر استفاده كرد.

مخزن دستگاه تصفيه آب خانگي

در بازار مصرفي براي مشتريان و متقاضيان مخزن تصفيه آب خانگي انواع مختلفي وجود دارد كه به چند نمونه از معروف ترين و با كيفيت ترين آنها اشاره مي كنيم:

1. مخزن ذخيره تانك پك (ساخت كشور تايوان)

 

2. مخزن ذخيره فلزي تانك پك (ساخت كشور تايوان)

 

3. مخزن ذخيره تانك مكس(ساخت كشور ايران)

 

4. مخزن ذخيره اولترا تك (ساخت كشور چين)

 

5. مخزن ذخيره تانك پرو (ساخت كشور ايران)

بهترين برند مخزن تصفيه آب

 امروزه برخي كالا ها به صورت تقلبي روانه بازار مي شوند ولي تهيه مخزن و منبع تصفيه آب اصل از اهميت ويژه اي برخوردار است. بهترين برند منبع تصفيه آب در ايران مدل اسمز معكوس (Reverse osmosis) تانك پك مي باشد. فرايند اسمز اينگونه است كه؛ آب تمايل دارد كه از مكاني با غلظت پايين به مكاني با غلظت بيشتر حركت كند. كه در دستگاه هاي تصفيه آب اين فرايند اسمز بطور معكوس انجام مي شود. در دستگاه Ro با اعمال كردن يك فشار بسيار قوي آب كه اين فشار توسط يك پمپ مي باشد؛ انجام مي شود.

اين فشار قوي وارد شده، باعث مي شود آلاينده ها و ناخالصي هاي آب از فيلتري كه غشاي نيمه تراوا دارد عبور كنند. گذر آبي كه غلظت پايين دارد با فشار قوي از اين غشا سبب مي شود كه آلودگي و شوري از بين برود و آبي خالص و سالم توليد شود.

شما مي توانيد با افزايش فيلتر هاي تصفيه آب در منبع تصفيه آب به بالاترين كيفيت مطلوب آب مصرفي برسيد. اين فرايند افزايش فيلتر، سختي بيش از حد آب را با حذف املاح از بين مي برد.

از ديگر برند هاي معتبر و معروف مخزن تصفيه آب مي توان به دستگاه هاي CCK, SOFT WATER, AQUA اشاره كرد؛ كه اين دستگاه ها هم به روش اسمز معكوس آب را تصفيه ميكنند. اين دستگاه ها داراي استاندارد هاي جهاني مي باشند.

قيمت و خريد منبع تانك پك Tank Pac

 در دستگاه تصفيه آب از مهم ترين قطعات آن مي توان به منبع تانك پك TANK PAC اشاره كرد. دليل اين اهميت آن است كه آبي كه در تانك پك ذخيره مي شود؛ آبي كاملا خالص است و موادي همچون كلر در آن وجود ندارد پس آب مي تواند آلوده شود؛ بنابراين بايد در هنگام خريد مخزن تصفيه آب به كيفيت آن توجه كنيد چرا كه عدم توجه به اين موضوع سبب مي شود باكتري ها و آلودگي‌ها بستري براي رشد پيدا كنند و سبب آلوده شدن آب شوند.

قيمت مخزن دستگاه تصفيه آب

يك منبع تانك پك خوب داراي چند ويژگي مي باشد ؛ اول آنكه بايد بوي نامطبوع آب تصفيه نشده را از بين ببرد، دوم آنكه از اجزاي صحيح و قدرتمند ساخته شده باشد و سوم داراي فيلتري قوي براي تصفيه آب باشد.لازم به ذكر است كه منبع تانك پك هاي ساخته شده توسط ايران از كيفيت تقريبا مطلوبي برخوردار هستند؛ اما تانك پك هاي ساخته شده توسط كشور هاي ديگر مانند تايوان از كيفيت خوبي برخوردار هستند و شامل استاندارد هاي مورد قبولي مانند FDA مي باشند.

خريد مخزن تصفيه آب با كيفيتي مورد رضايت قطعا قيمتي متفاوت از سايرين دارد. قيمت مخزن تصفيه آب در بازار مانند ديگر كالا ها بر اساس كشور ساخت، مواد و ديگر فاكتور هاي مهم متغير است. ولي مي توان يك بازه مشخصي براي قيمت مخزن تصفيه آب مشخص كرد.

بطور مثال يك منبع ذخيره تانك پك، كه ساخت كشور تايوان مي باشد، داراي مقاومت و استحكام بسيار بالا، طول عمر زياد نسبت به ساير تانك پك ها، داراي تاييديه و استانداردهاي معتبر جهاني مانند FDA ، WATER QUALITY و ...مي باشد، داراي ظرفيت هاي بالاي حداقل 10 ليتر و حداكثر فشار 100 پاسكال داراي قيمتي در بازه‌ي پانصد و پنجاه تا پانصد و هفتاد هزار تومان است.

اما بايد اين را هم متذكر شد كه اين قيمت مخزن تصفيه آب كاملا حدودي و متغير است؛ كه اين علت تغيير اين است كه در بازار و متناسب با نياز مشتريان مي توان تانك پك و منابع تصفيه آب مختلفي پيدا كرد كه در سايز، كشور ساخت و ديگر ويژگي ها متفاوت است پس با اين اوصاف قيمت هاي آنها هم متفاوت است. بطور مثال وبا توجه به تمام انواع مخازن تصفيه آب شما مي توانيد اين مخازن را از بازه قيمتي سيصد و پنجاه هزار توان تا چند ميليون تومان را هم پيدا كنيد.

براي افزايش طول عمر مخازن تصفيه آب مصرف كنندگان بايد هر شش ماه يا هر ساله مخازن خود را شستشو دهند و آن را بررسي كنند تا از عملكرد آن اطلاع يابند ؛ كه اين عمل حتي از سوي شركت هاي سازنده توصيه ميشود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۲۶:۳۶ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)

افزايش كيفيت آب با دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

افزايش كيفيت آب با دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

به احتمال زياد به دفعات نام آلاينده هاي آب شهري را شنيده ايد ، اما اين آلاينده ها چه هستند براساس تحقيقاتي كه انجام گرفته است تقريبا چيزي بيش از سيصد ماده ي مضر در آب وجود دارند كه عموم آنها خطرات زيادي را براي بدن انسان به دنبال دارند و سبب بروز بيماري هاي مختلفي مي شوند. برخي از اين مواد عبارت هستند از آلاينده هايي كه در آب به صورت شناور وجود دارند مثلا باكتري ها يا ميكروب ها، فلزات سنگين، نيترات ها، رسوبات، كلر، پاتوژن ها و غيره. يكي ديگر از مشكلات موجود براي آب لوله كشي وجود سختي آب است كه اين امر را مي توان به كمك دستگاهي به نام  tdsمتر يا سختي سنج اندازه گرفت. براي توضيح بيشتر دستگاه تصفيه آب قليايي كننده بايد با آلاينده هاي آب شهري بيشتر آشنا شويد.

دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

جمعيت همواره در حال بيشتر شدن است و اين امر پيامدهاي مخصوص به خود را در هر زمينه اي خواهد داشت. براي مثال در زمينه ي آب مصرفي اين افزايش جمعيت سبب بيشتر شدن مواد آلاينده ي موجود در آب و خاك و غيره مي شود و همين امر آلوده شدن منابع آب را نيز در بر خواهد داشت. براساس اندازه گيري هاي كه روي شاخص كيفيت آب در منابع آب انجام شده است نشان داده شده كه اين آب ها از نظر سطح كيفي در وضعيت خوبي قرار ندارند. شايد با خود بگوييد كه آبي كه در اختيار ما است از نوع تصفيه شده و لوله كشي است و داراي آلودگي نيست، اما اين تفكر كاملا غلط است.

با توجه به آزمايش كيفيت آب انجام شده روي آب هاي لوله كشي شهري يكي از مشكلات آنها وجود سختي آب و آلودگي هايي است كه به وسيله ي تصفيه ي آب شهري از بين نمي روند و در آن باقي مي مانند. به همين علت عموما به مردم توصيه مي شود تا در خانه هاي خود از دستگاه هاي تصفيه ي آب استفاده كنند. كار اين دستگاه ها اين است كه مواد آلاينده ي موجود در آب را كه بر اثر تصفيه ي شهري از بين نرفته اند نابود كرده و آب تصفيه شده و گوارايي را ارائه دهد.در اين مطلب قصد داريم تا در مورد دستگاه تصفيه آب قليايي كننده صحبت كرده و كمي هم راجع به آلاينده هاي آب شهري، فوايد آب يونيزه ي قليايي، بهترين دستگاه تصفيه آب قليايي و راهنماي خريد دستگاه آب تصفيه كن اطلاعاتي ارائه دهيم. با ما همراه باشيد.

آلاينده هاي آب شهري كدام هستند؟

در زير چند نمونه از اين آلاينده ها به همراه تاثيري كه بر بدن انسان مي گذارند آورده شده است:

يكي از خطرناك ترين اين مواد ماده هاي شيميايي از نوع آلي و فرار هستند. اين مواد شامل موادي مانند از بين برنده هاي آفت ها، علف كش ها و غيره مي باشند كه حتي ممكن است در جاهايي كه از مزارع و زمين هاي كشاورزي نيز دور هستند يافت شوند. اين مواد شيميايي معمولا كبد، كليه و ساير اندام هاي مهم بدن را نشانه گرفته و سبب به خطر افتادن آنها مي شوند.

دسته ي ديگر مواد خطرناك موجود در آب آشاميدني فلزاتي هستند كه در اصطلاح سنگين ناميده مي شوند. از جمله ي اين فلزات مي توان به سرب و جيوه اشاره كرد كه وجود انها در آب آشاميدني سبب بروز بيماري هايي براي افراد مي شوند. از اينرو دستگاه تصفيه آب قليايي كننده يكي از دستگاه هاي مهمي است كه بايد استفاده شود.

عامل ديگر آلاينده ي آب آشاميدني تجزيه كننده هاي درون ريز هستند. اين ماده ها به اين علت كه روي هورمون هاي بدن تاثير مي گذارند بسيار خطرناك هستند و سبب بروز بيماري هايي مانند سرطان پستان، پروستات، مشكلات بيضوي در آقايان و همچنين كم شدن ميزان اسپرم هاي آنها مي شوند.

يكي ديگر از ماده هاي شيميايي موجود در آب آشاميدني كه باعث به وجود آمدن برخي بيماري ها و مسائل سلامتي مي شود فلورايد است. اين ماده حتما مي بايست در دوز مشخص و تعيين شده اي به مصرف برسد و اگر اين مقدار از حد مجاز گذر كند قطعا سبب بروز مشكلاتي خواهد شد. ز جمله ي اين مشكلات مي توان به كم شدن درصد هوشي در بچه ها، بروز آسيب به دندان ها، عارضه هاي منفي براي مغز و همچنين بروز مشكلات استخواني و درد آنها خواهد شد.

فوايد استفاده از دستگاه تصفيه آب قليايي كننده چيست؟

همانطور كه ميدانيد مواد موجود در طبيعت در سه حالت اسيدي، قليايي و خنثي قرار دارند. ميزان اسيديته يا قليايي بودن مواد با مفهومي به نام PH سنجيده مي شود كه بازه ي 0 تا 7 براي مواد اسيدي، خود 7 مربوط به مواد خنثي و بازه ي 7 تا 14 براي مواد قليايي است. در سال هزار و نهصد و سي و يك ميلادي ژاپني ها تحقيقاتي در مورد آب مصرفي انجام دادند و به اين نتيجه رسيدند كه آب اسيدي براي سلامتي مضر بوده و در عوض آن آب قليايي تاثير خوبي بر سلامت بدن مي گذارد. اين نوع از آب كمك مي كند تا ميزان اسيديته در بدن تنظيم شده و به همين دليل باعث سالم ماندن فرد مي شود.  آبي كه خاصيت قليايي داشته باشد از مواد معدني بسياري بهره مي برد كه از جمله ي آنها مي توان به كلسيم، منيزيم، پتاسيم، آهن، روي، نيكل و غيره اشاره كرد. يكي از مهم ترين ويژگي هاي اين املاح معدني بهبود وضع عمومي بدن و نيز افزايش طول عمر است.

دستگاه تصفيه آب قليايي كننده

همچنين يكي ديگر از مزاياي آب قليايي بهره مندي آن خواص آنتي اكسيداني است. اين مواد وظيفه دارند تا راديكال  هاي آزاد را در بدن از بين ببرند و همين امر موجب مي شود ت بدن در برابر خيلي از بيماري مثل كنسر مقاوم شده و به آنها مبتلا نشود. اين نوع از آب براي افرادي كه از بيماري ديابت رنج مي برند نيز بير مفيد بوده و سبب بهبود وضع سلامتي آنها مي شود. يكي از روش هايي كه مي توان به آب قليايي دسترسي پيدا كرد استفاده از دستگاه تصفيه آب قليايي كننده است. اين دستگاه ها عموما از فيلترهاي قليايي بهره مي برند كه در ادامه كاملا به آنها مي پردازيم.

بهترين دستگاه تصفيه آب

 دستگاه هايي كه براي استفاده ي خانگي براي تصفيه ي آب طراحي شده اند در انواع مختلفي وجود دارند. برخي از اين دستگاه ها كار تصفيه را در يك مرحله انجام ميدهند و برخي ديگر كه پيشرفته تر هستند اين كار را طي 5 تا 6 مرحله به انجام ميرساند. به طور كلي هنگامي كه آب به وسيله ي اين دستگاه ها تصفيه مي شود ميزان پي اچ آن رو به اسيدي شدن رفته و داراي خاصيت اسيدي مي شود.

آب اسيدي عموما از سطح كيفي خوبي برخوردار نيست و همچنين چون تمام مواد معدني موجود در آن حذف شده اند حتي ممكن است سبب بروز برخي مشكلات در سلامتي افراد شود. همين امر سبب شد تا توليد كنندگان دستگاه هاي تصفيه ي آب به اين فكر بيفتند كه دستگاهي توليد كنند كه قادر باشد به آب خاصيت قليايي داده و املاح و مواد معدني آن را حفظ كند. براي تحقق اين امر توليد كنندگان به دستگاه تصفيه ي آب معمولي يك فيلتر قليايي اضافه كردند و اينگونه بود كه دستگاه تصفيه آب قليايي كننده توليد شد.

دستگاه تصفيه آب قليايي كننده و فيلترهاي آن

دستگاه تصفيه آب قليايي معمولا بيشتر دستگاه هاي تصفيه ي آب در حال حاضر آب را به صورت 5 يا 6 مرحله اي تصفيه مي كنند. در ساختار اين دستگاه ها از يك فيلتر قليايي كننده هم بهره گرفته مي شود كه پس از اين كه عمليات تصفيه ي آب در اين 5 يا 6 مرحله به اتمام رسيد نوبت به عملكرد آن مي رسد. چرا كه همانطور كه گفتيم آب پس از اينكه فرآيند تصفيه روي آن انجام مي شود كليه ي املاح و مواد معدني خود را از دست مي دهد و خاصيت اسيدي پيدا مي كند و اين فيلتر براي رفع اين مشكل طراحي شده است. به كمك فيلتر قليايي كننده ميزان اسيديته ي آب كاهش پيدا كرده و خاصيت آب بيشتر ميل به قليايي بودن پيد مي كند. اين عمل نه تنها آسيب هايي كه آب اسيدي دارد را خنثي كرده و از بين مي برد بلكه سبب بروز ويژگي هاي مفيدي در آب مانند آنتي اكسيدان ها مي شود كه كار آنها بهبود سامانه ي امنيتي بدن انسان و نيز مبارزه با سرطان است.

بهترين دستگاه تصفيه آب قليايي

عموما اين نوع از فيلترها در دستگاه هايي كه با روش اسمز معكوس كار مي كنند مورد استفاده قرار مي گيرند. گاها اين فيلترهاي قليايي را به صورت تركيبي با فيلترهاي شن و ماسه اي مخصوصي مورد استفاده قرار مي دهند كه كمك مي كنند مواد معدني ديگري مانند پتاسيم و كلسيم هم در آب وجود داشته باشند و سطح كيفي آب و املاح معدني موجود در آن افزايش دهند. به اين نوع فيلتر كه در دستگاه تصفيه آب قليايي كننده موجود است علاوه بر فيلتر قليايي فيلتر يونيزه هم مي گويند.

علت اين امر اين است كه كاري كه اين فيلتر انجام مي دهد به اين صورت است كه ميزان يون هايي كه در آب هستند را بيشتر مي كند. موردي كه در هنگام خريد فيلترهاي تصفيه آب بايد حتما به آنها توجه كنيد معتبر بودن و اصل بودن آنها است. حتما فيلتر قليايي را از فروشگاه هايي دريافت كنيد كه معتبر بوده و از اصل بودن اجناس آنها اطمينان خاطر داريد.

راهنماي خريد دستگاه آب تصفيه كن

براي خريد دستگاه تصفيه ي آب خصوصا خريد دستگاه تصفيه آب قليايي كننده كه مزيت هاي آن در بالاتر گفته شد بايد به يك سري نكته ها توجه كرد تا دستگاهي كه خريداري ميكنيد قادر باشد به خوبي كار خود را انجام داده و آبي الم و گوارا و با سطح كيفي بالا به شما تحويل دهد.

برخي از نكات مهم براي خريد دستگاه تصفيه آب قليايي كننده عبارت هستند از:

يكي از مهم ترين مواردي كه بايد در هنگام خريد دستگاه تصفيه آب به آن توجه داشته باشيد فيلترهاي اين دستگاه ها و نوع آنها است. يكي از مهم ترين فيلترها براي اين دستگاه فيلتر ممبران است كه بايد در خريد آن دقت كافي به خرج دهيد.

يكي از ويژگي هاي مهم اين دستگاه تعداد مراحل آنها براي تصفيه است. همانطور كه گفته شد عموم اين دستگاه ها 5 يا 6 مرحله اي هستند و بهتر است دستگاهي را خريداري كنيد كه داراي فيلتر مينرال نيز هست. اين فيلتره كمك مي كنند تا مواد معدني از دست رفته طي پروسه ي تصفيه دوباره به آب بازگردانده شوند و آب مواد معدني خود را حفظ كند.

برند دستگاهي كه تهيه مي كنيد هم از اهميت بالايي برخوردار است. سعي كنيد به دنبال برندهاي خوشنامي باشيد كه خدمت پس از فروش خوبي به شما ارائه مي دهند و همچنين داراي نمايندگي هاي مجاز نيز هستند.

چگونگي اتصالات دستگاه تصفيه آب قليايي كننده هم از اهميت بالايي برخوردار است. درست است كه اگر دستگاهي با اتصال مهره اي را انتخاب كنيد از نظر سرهم بندي كردن يا باز كردن آن مدت زمان زيادي را بايد صرف كنيد اما وقتي پاي كارايي به ميان مي آيد اين دستگاه ها بهتر هستند.

براي نوع فيلتري كه در دستگاه تصفيه آب قليايي كننده استفاده شده است هم دقت زيادي به خرج دهيد. اين امر خصوص در مورد مواد سازنده ي اين فيلتره بسيار مهم است.

داشتن ضمانت نامه نيز يكي از آيتم هاي مهمي است كه بايد به آن توجه شود.

شير آبي كه روي سينك ظرفشويي نصب مي شود را به لحاظ مواد سازنده و آلياژ آن حتما مورد بررسي قرار دهيد.

به اين دقت كنيد كه لوازم تشكيل دهنده ي دستگاه اعم از شيرها، اتصالات، فيلترها و غيره در بازار موجود باشند.

پيش از اقدام براي خريد دستگاه حتما فضاي كابينتي كه مي خواهيد دستگاه تصفيه را در آن قرار دهيد اندازه گيري كنيد و در هنگام خريد اين اندازه ها را به فروشنده ارائه دهيد تا بعد از خريد دچار مشكل نشويد.

راهنماي خريد دستگاه تصفيه آب قليايي

بهتر است دستگاه تصفيه آب قليايي كننده كه تهيه مي كنيد از تمامي گواهينامه ها و استانداردهاي موجود با بهره باشد تا از سطح كيفيت آن و نيز درستي كاري كه انجام مي دهد يعني تصفيه كردن آب اطمينان خاطر حاصل كنيد. چرا كه آب آشاميدني موضوعي در رابطه با سلامتي است و اگر دستگاهي كه تهيه  مي كنيد استاندارد نباشد قطعا به جاي اين كه براي شما سودمند باشد سبب بروز آسيب ها و مشكلات سلامتي مي شود.

https://images.google.nl/url?sa=t&url=https%3A%2F%2Ftasfiehmarket.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۲۶:۳۳ توسط:گوارا مدير موضوع: نظرات (0)